Mitra biskupia to czerwona czapka, którą dzieci niekiedy wykonują z okazji 6 grudnia

Współczesny Mikołaj, którego widujemy w telewizji, niewiele ma wspólnego z prawdziwym wizerunkiem Mikołaja, który żył wieki temu.
W podstawówkach czasami w dzisiejszych czasach urządza się spektakle dla najmłodszych z okazji dnia Mikołaja.

biskupia czapka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz w tym, aby szkraby zostały zaznajomione z prawdziwą historię człowieka, który roznosi dzisiaj podarki. Niekiedy mają one za zadanie przebrać się za tego prawdziwego Mikołaja, który został świętym oraz był również biskupem. Ubierał on czerwony płaszcz oraz czerwoną mitrę biskupią. Tego typu strój można zrobić samodzielnie lub kupić. W sieci znajdziemy znaczną liczbę witryn, na których sprzedają pełny kostium Mikołaja. Jest tam również biskupia czapka. Trzeba tylko kupić dobry rozmiar.

Czy byłeś uradowany z treści tego postu? Jeżeli tak, to przekazuję również mój odnośnik (http://www.taniawodka.pl/home/cennik-wino/) do następnej witryny. Zachęcam!

Czapka biskupia powinna być oczywiście wysoka. Na różnych rycinach pokazujących świętego jesteśmy w stanie sprawdzić, jak mniej więcej mógł prezentować się jego strój. Jeśli natomiast pragniemy zrobić tę czapkę samodzielnie, to możemy wykonać ją na dwa sposoby. Możemy po prostu skleić ją z czerwonego papieru technicznego, który jest gruby, albo na papier nakleić czerwony materiał, aby czapka prezentowała się bardziej elegancko. Rzecz jasna nie można też zapomnieć o krzyżu. Powinien być on złoty lub chociażby żółty.

Przy bardziej ambitnych projektach na tych żółtych paskach, które powinny tworzyć krzyż, możemy nakleić ładny czerwony wzorek. Namalowanie czy wycinanie go może być nader trudne, więc dobrą opcją wydaje się kupienie gotowego ornamentu i przyklejenie go.