Używanie pistoletów w naszym kraju jest jednak legalne – co więc można nabyć?

Osoby, które albo interesują się militariami, bądź to wykonują bardzo niebezpieczną pracę, często mogą mieć do czynienia z bronią palną. Jednak mimo tego, że na tego typu rodzaj broni wymagane jest odpowiednie zezwolenie, to osoby, które chcą czuć się bezpieczniej również pewnych typów broni używać mogą.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
W takim razie chodziłoby oczywiście o tego typu broń, którą możemy używać w naszym kraju legalnie. Mogłaby być ona chociażby gazowa, jednak niezależnie od jej typu, na całym świecie ten temat wzbudza ogromne wzburzenie. W naszym kraju funkcjonuje Ustawa o Broni, której art.

Sprawdź adres tej strony (http://www.sigma-chelm.pl/) – wyjątkowo dla Ciebie opracowaliśmy szczegółowe posty na ten ciekawy temat. Kliknij w ten link – nie zwlekaj!

11 stanowi, że nie jest obowiązkowe zezwolenie na broń, jeśli ta była wyprodukowana przed 1885 rokiem lub jest jej repliką. Znaczy to, że mamy prawo całkowicie legalnie nabyć nie tylko wspomnianą broń czarnoprochową, ale również amunicję czy też gadżety akcesoria do konserwacji. Nie dość tego, mamy prawo także samodzielnie amunicję wytwarzać. I to bez dowolnych badań kontrolnych czy też zezwoleń. Nie musimy być także członkami klubów strzeleckich czy kolekcjonerami.

W sklepach z militariami możemy nabyć tego typu pistolety czy rewolwery za ok. 1000 zł. W zależności od konkretnego typu, mogłyby mieć one kaliber .36, .44 czy choćby 4,5 mm. Istnieją różne rodzaje broni, np. broń masowego rażenia, butelka zapalająca czy też kusza. Nie możemy zapomnieć także o nożach, choć te na szczęście mogą posłużyć do ratowania życia. Bywa tak w przypadku specjalistycznych noży ratowniczych.

Są ponadto noże typu EDC albo multitoole. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami strzelectwa, możemy zapisać się do klubu strzeleckiego oraz w kontrolowanych warunkach sprawdzić swe zdolności.