Jak samodzielnie zrobić dla malucha kalendarzyk adwentowy?

Dosyć ciekawie oraz interesująco dla dzieci może wyglądać adwentowy kalendarzyk stworzony z opakowań z zapałek. Do jego wykonania przydatne będą tego typu przedmioty jak m.in. papier kolorowy, dwadzieścia cztery opakowania po zapałkach, klej, farby, pędzle, flamaster, wstążeczka czy też słodycze.
Pudełka po zapałkach powinny być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości należy położyć wszystkie pudełka w trzech kolumnach, każda po 8 pudełek. Następnie należy ustawić kolumny jedna obok drugiej oraz sprawdzić, czy też wyglądają odpowiednio. W następnej kolejności trzeba obciąć z kolorowego papieru lub z brystolu znaczny prostokątny pasek. Należy zawinąć nim boki kolumn, tak, aby wszystkie pudełka były połączone. Podobnie tym razem z kwadratowym kawałkiem – należy zakleić tył przyszłego kalendarzyka. Trzeba zaczekać, aż klej zupełnie wyschnie. Kiedy już to nastąpi, trzeba przejść do ozdabiania kalendarzyka i do pomalowania na przedzie świątecznego symbolu, zatem choinki, bombki Mikołaja lub gałązki choinkowej.
Mógłbyś również wybrać cokolwiek chcesz oraz co potrafisz zrobić. choinka jest w najwyższym stopniu kolorowa, z tego też powodu dobrze jest zdecydować się na właśnie taki motyw, natomiast po stworzeniu dekoracji znowu poczekać, aż wszystko w całości wyschnie.

Ten artykuł posiada interesujące wiadomości na opisywany temat, lecz jeśli masz ochotę poznać pokrewne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje (http://www.zabawekczas.pl/).

W następnej kolejności należy ponumerować pudełka od 1 do 24 i przygotować właśnie 24 paski. Potem trzeba wysunąć dowolne pudełko, przyklejając do spodu wstążeczkę tak, aby cząstka wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyła do otwierania szuflad.

Na samym końcu konieczne jest powkładanie do szuflad małych słodyczy albo małych zabawek. Innym typem kalendarza adwentowego jest taki zrobiony z kopert lub z lnianych woreczków. Ten rodzaj kalendarza nie zajmuje zbyt wiele miejsca.