Przykładowe wskazówki w temacie tego, jaki wybrać tort na swoje wesele

W czasie weselnych przygotowań nie można zapomnieć o torcie. Jest on jednym z ważniejszych elementów uroczystości, i sporo par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Ponieważ o ile w przypadku standardowego menu należy być ostrożnym, tak aby wszystkim pasowało, o tyle w przypadku tortu można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Szczególnie jeżeli ktoś wpadł na jakiś ciekawy pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, który ten pomysł będzie mógł zrealizować. W przypadku tortów weselnych najważniejszy jest ich wygląd.

Gdy o północy na salę wjedzie kilkupiętrowe dzieło sztuki cukierniczej, ze wspaniałymi dekoracjami, na pewno zrobi to zdecydowanie większe wrażenie, niż klasyczne okrągłe torty z dużą ilością lukru na wierzchu i kilkoma kolorowymi kwiatkami. Aktualnie moda ślubna wręcz wymaga, żeby zachwycić gości weselnych wyglądem tortu, dlatego też tak duże zapotrzebowanie jest na cukierników, którzy potrafią robić takie torty. A jeszcze lepiej będzie, jeśli zamówiony tort nie tylko doskonale będzie się prezentował, ale tak samo smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze podczas zamawiania tortu jest wyszukanie odpowiedniego wykonawcy – dodatkowe info. Każdy z nich będzie miał swój własny styl ozdabiania i dekorowania, i wyroby każdego z nich będą smakować odmiennie. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zobaczyć kilka miejsc, dzięki temu będzie się miało rozeznanie i łatwiej będzie wybrać. Aktualnie moda idzie w kierunku coraz większej ilości pięter, niektórym już trzy nie wystarczają i wybierają wersję z pięcioma piętrami. W przypadku dużych wesel faktycznie taki tort torty artystyczne się sprawdzi, lecz na małych rodzinnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś mniejszego.

Mimo tego, że sporo par przede wszystkim stawia na wygląd, to jednak o smaku również trzeba pamiętać. Powinno się unikać ciężkich, bardzo słodkich mas, dużo lepiej będzie zamiast nich się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeśli takie możliwości będą, to można zdecydować się na tort w kilku smakach. Przez to nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie pasował, to z pewnością jakiś odpowiedni dla siebie znajdzie.