Co można interesującego robić wyjeżdżając na dłuższy lub krótszy urlop w rejon Kotliny Kłodzkiej.

Jednym z popularniejszych turystycznych regionów naszego kraju jest Kotlina Kłodzka. Rejon ten jest popularny w zasadzie przez cały rok. Przez wiosnę, lato i jesień przyjeżdżają do niego miłośnicy rowerowych i pieszych wycieczek, a oprócz tego osoby, jakie chcą w ciszy i spokoju odpocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody.

góry stołowe

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Za to zima (polecamy the north face) to czas narciarskich i snowboardowych szaleństw, wiele stoków i wyciągów ma propozycję i dla zaawansowanych narciarzy i dla ludzi rozpoczynających dopiero przygodę z tym sportem. Ponieważ ten właśnie rejon ma dużą popularność pośród wczasowiczów, to nie ma się czemu dziwić, że baza noclegowa jest mocno rozwinięta. () Kwatery w kurortach tego regionu są bardzo różnorodne. Z jednej strony będzie bardzo dużo kwater oraz pokojów, których poziom cały czas się polepsza, mogą coś dla siebie znaleźć również nieco bardziej wymagające osoby, liczne pensjonaty oraz hotele kuszą gości, którzy wymagają wyższych standardów. Poza tym w pobliżu działa sporo ośrodków turystycznych, więc każdy bez problemów znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom.

Pomimo, że teren Kotliny Kłodzkiej nie ma dużej powierzchni, to oferuje sporą ilość znanych na całą Polskę atrakcji. Na pewno do takich można zaliczyć Błędne Skały i Szczeliniec Wielki. Te niesamowicie wyglądające skalne formacje są unikatem na skalę Europy, każdego sezonu przyciągając wiele tysięcy odwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszą się też atrakcje w samym Kłodzku. Miłośnicy militariów na pewno nie przejdą obojętnie obok Twierdzy Kłodzkiej, będącej największą budowlą tego typu w Polsce. Twierdza postawiona została parę setek lat temu, a jej historia jest bardzo burzliwa.

kręgielnia w kłodzku

Autor: ewan traveler
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystywana ona była do licznych celów, podczas ostatniej wojny było w niej niemieckie więzienie. Obecnie jej cześć jest udostępniania do zwiedzania, stanowiąc największą atrakcję turystyczną z tamtego regionu. Warta oglądnięcia jest także podziemna trasa widokowa, a jeśli ktoś będzie miał po zwiedzaniu jeszcze chęci na parę chwil dobrej zabawy, to czeka na niego na przykład kręgielnia kłodzko.