Decoupage jako technika używana do zdobienia rzeczy

Ludzie bezustannie szukają nowych sposobów i pomysłów na oryginalny wystrój domu, bądź mieszkania. Niekiedy drobiazg jest w stanie nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.
Nadzwyczaj atrakcyjną techniką twórczości pomysłowej jest decoupage.

ozdoby choinkowe

Autor: makelessnoise
Źródło: http://www.flickr.com
Przy odrobinie zaangażowania, wspaniale ubogacone obiekty mogą zdobić nasz dom. Sklep decoupage oferuje surowce do tej techniki. Artykuły używane do zdobień tego typu powinny odróżniać się jak najwyższą jakością, bowiem tylko wtedy mamy pełne przekonanie, że własne dzieło okaże się trwałe i nie straci własnych atutów artystycznych z upływem czasu – sklep decoupage sosenka.
Technika ta może być używana do zdobienia przedmiotów wykonanych z różnych materiałów przez naklejanie na nie wzoru z papieru. Cechuje się naklejaniem motywów tak, ażeby powodowały one odczucie ręcznie namalowanych. Zdołają to być obiekty z metalu, plastykowe zbiorniki, szkatułki drewniane, bądź wazony ze szkła. Technika ta może być z sukcesem używana jako metoda ozdoby wielu rzeczy codziennego użytku, lecz także jako sposób na sporządzanie niepowtarzalnych elementów ozdobnych – skrzyneczka drewniana. Na wyjątkową uwagę zasługuje technika decoupage pozwalająca uzyskać zupełnie unikalny, niezwykły efekt 3D. Wymaga ona użycia specjalnych surowców, jednak efekt daje wiele satysfakcji.
decoupage

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sam sposób można sędziwy sprzęt przemienić w nietuzinkowy, ładny obiekt.

Kreowanie owych dekoracji na meblach, bądź szkle z wykorzystaniem odpowiednich materiałów może stać się przyjemnym i twórczym zajęciem, a przyozdobione obiekty będą zachwycać gości.
Posted in Bez kategoriiTagged