Oryginalna pamiątka ze ślubu

Czy można jeszcze zdziwić gości weselnych w trakcie odtwarzania reportażu z Waszego wesela? Rzecz jasna! Filmik ślubny wykonany z bezzałogowego statku powietrznego jako dodatek do pełnej realizacji przyniesie pamiętne wrażenia. Nieprzystępna ekstrawagancja? Niekoniecznie! Podobny film mogą przygotować niektóre studia fotograficzne. Mają one świadectwa kwalifikacji UAVO upoważniające do przeprowadzania tego typu zleceń. Jest to wyszukana pamiątka.

W jaki sposób wygląda filmowanie z powietrza? Przeminęły czasy, gdy operatorzy kamer wsiadali do aeroplanów czy helikopterów i latali ponad głowami aktorów. Zwyczajnego „zjadacza chleba” nie było stać na tego rodzaju szaleństwo. Dziś do kręcenia zdjęć z góry w hollywoodzkich produkcjach oraz w czasie piłkarskich meczów, używa się w sposób zdalny sterowanych dronów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spożytkować je także na waszym weselu. Najlepiej wypożyczyć taki cudo nie wyłącznie na sam ślub, ale także na sesję plenerową. Pamiątka jest wiekopomna.
Ślub

Źródło: epena.pl

Do tegoż rodzaju zamysłów używa się na odległość sterowanych Quadrocopterów z gimbalem do zaczepu jak też stabilizacji mini aparatów albo kamer. Obraz „widziany” przez obiektyw zostaje nadawany drogą radiową w rzeczywistym czasie na ekran monitora, co umożliwia w pełni monitorować akcję i optymalizować ujęcia. Bezzałogowe statki powietrzne, sterowane przez operatora z dołu latają na maksymalnej wysokości 300 metrów. Co prawda zasięg mają większy, ponieważ do 1 km, niemniej jednak nie ma konieczności aż tak wysokich ujęć. By lepiej wyeksponować młodą parę dron może bez ryzyka zniżyć się na wysokość zaledwie kilku centymetrów.

Jak wiele kosztuje filmowanie z powietrza? Koszt podobnej usługi to 300 – 1000 zł zależnie od metody użycia. W budżecie ślubnym na ten cel warto zatem określić kilka złotych na coś, co wzbogaci waszą pamiątkę w ujęcia z góry. W przypadku wesela 30 minut filmowania z góry zdecydowanie starczy. Kwestia kilku ujęć do całości obrazu. W plenerze do teledysku również warto dodać kilka klipów z powietrza. W końcu wesele [sale weselne Wrocław] mamy raz w życiu zaś pamiątka w formie fotografii lub filmu to pamiątka również dla naszych pociech a może nawet dla wnuków. Z pewnością warto zagospodarować wyszczególnioną kwotę w naszym budżecie weselnym.