Czerwona herbata – jej właściwości i wpływ na nasz organizm

Jeszcze nie tak dawno temu zupełnie o niej się nie słyszało, teraz robi furorę. Wersja trunku, którym jest czerwona herbata to pierwszorzędny napój i suplement diety. W jaki sposób ją zaparzać i co tak na prawdę wnosi do organizmu?

Herbata sypana

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Liście czerwonej herbaty, znanej jako Pu-Erh, po zebraniu plonów są poddane nie trwającemu długo procesowi fermentacji. Za jego pośrednictwem napar ma odcień czerwony. Smak da się scharakteryzować jako ziemisto-korzenny. Roślina rośnie szczególnie w Chinach i Tajwanie, tam też mają swą lokalizację największe zakłady zajmujące się rozprowadzaniem tego środka na cały świat. Ma niezwykle ważne znaczenie w chińskiej medycynie, zatytułowany jest bowiem „zabójcą tłuszczu”. Przyspiesza metabolizm, zwiększa spalanie tłuszczów. Jak ją właściwie przygotować? Zobacz więcej tutaj – portal do czajniczka z porcelany wsypać susz i zalać gorącą, lecz nie wrzącą wodą, parzyć przez 3 do 7 minut (klasyk). Otrzymany w ten sposób napój nie będzie miał ciężkiego aromatu, który możemy wyczuć po niewłaściwym jego przygotowaniu.

Zainspirował Cię naszartykuł? Przygotowaliśmy wyjątkowo dla ciebie unikatowe porady, więc zobacz kluczowy link (http://smakoszrestauracja.pl/) w tym temacie.

Nie jest więc to zawikłane, analogicznie parzy się prawie każdą inną herbatę. Jakie jeszcze ma wartości dla człowieka? Pobudza wytwarzanie soków trawiennych, ożywia pracę jelit, zatem przyspiesza metabolizm, a w efekcie wcześniej omawiane spalanie tłuszczów. Napój, jakim jest czerwona herbata obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, polepsza krążenie, a tym samym może być spokojnie przyjmowana przez ludzi zmagających się z takimi kłopotami.

Zdoła też nas wypełnić w brakujące minerały, gdyż napar z liści jest bogactwem tych związków, w tym wapnia i teiny. Działa pobudzająco, skutkiem tego z chęcią konsumują go ludzie rezygnujące z picia kawy. Leczy schorzenia wątrobowe i także wspomaga walkę z próchnicą. Tyle zalet, a więc nie zostaje nam nic innego jak tylko udać się do marketu i nabyć liście do parzenia. Cena towaru, jakim jest czerwona herbata waha się w granicach od kilku do nawet kilkuset złotych za 100 gram.

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywając systematycznie napój, jakim jest czerwona herbata będziemy mogli zafundować sobie poprawę kondycji jak i zrzucić na dodatek nieco masy. Jej cena, w zależności od producenta nie przekracza stosunkowo poza możliwości finansowe normalnego człowieka.