W dekoracji altany ogrodowej dobrze jest wykorzystać rozliczne materiały – pomysły i inspiracje

Dla każdego istotne jest, aby mieć osobisty azyl – miejsce, w którym może odpocząć i zrelaksować się choćby po męczącym dniu w pracy. Jedni znajdują takie miejsce przy kominku domowym i przyjemnie spędzają wieczory z książką. Inni dużo korzystniej czują się pośród natury i urządzają swój zieleniec, w którym mogą spędzać czas z bliskimi. Nie można ukryć, że wraz z nastaniem wiosenki czas spędzany w ogrodzie jest o wiele przyjemniejszy i wprost chce się żyć.

białe fotele z poduszkami

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań ogród jest perfekcyjną przestrzenią do spędzania okresu z najbliższymi. Planowanie niedużych imprez, grill, zabawy – to bezsprzecznie parę z tych rzeczy, które później mile się przywołuje. Jeśli w związku z tym planujemy wciągająco wyekwipować swój ogród warto zwrócić atencję na kilka detalów. Altanka ogrodowa, jest miejscem, w którym miło da się spędzać czas. Wyszukując interesujących sposobów na zmajstrowanie siedzenia dobrze jest zastanowić się, czy posiadamy jakieś zbędne rzeczy, które można w tym celu wyeksploatować. Przykładowo cudownie wyglądają siedzenia wykonane z palet. Wystarczy je zbić gwoźdźmi, pomalować na biało i położyć futerkowe dzianiny, jakie będą doskonale pasować i czynić siedzenie wygodniejszym. W licznych centrach handlowych z prostotą da się kupić tego rodzaju materiały. Gotowe kocyki albo poduszki na krzesła ogrodowe są cały czas osiągalne w marketach, jednakże wraz z sezonem wiosennym asortyment jest jeszcze bardziej natężony. Jeśli jednak wolimy wykonać coś samodzielnie, warto zaczerpnąć inspiracji w sieci. Rozliczne blogi i portale z tutorialami video przedstawiają nadzwyczaj zajmujące pomysły wykorzystujące normalne i niedrogie surowce. Tak naprawdę mając kilka skrawków różnych tkanin da się zrobić interesujące poduszki ogrodowe , jakie będą unikatowe. Na dodatek, z pewnością będziemy wówczas jeszcze lepiej się czuć w ogrodzie, wiedząc, iż jest to nasze dzieło.

poduszki

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Wielu ludzi znajduje w ogrodnictwie własną pasję i systematycznie odwiedza markety ogrodnicze wyszukując inspiracji. Dobrze jest bez wątpienia przeglądać słynne blogi poświęcone tej tematyce, żeby znaleźć interesujące pomysły. Czytaj też .

http://www.iltex.pl/produkty/posciel/welniana/