
bezpieczeństwo, a z drugiej – powstrzymuje potencjał tworzących na niego aplikacje . IOS proponuje niesłychanie wiele możliwości tworzenia oprogramowań mobilnych, wspólnie z jednym z niezwykle atrakcyjnych biznesowo rynków dystrybucji. Dystrybucja przez App Store wykazała swoją skuteczność. Do pisania aplikacji funkcjonujących w systemie Android potrzeba narzędzi i wiedzy. Z instrumentami bywa całkiem prosto – można zainstalować Eclipse z jedną z dostępnych wtyczek. Należy również pobrać wtyczkę ADT. Opis jak zainstalować dodatki jest dostępny.
Możliwe jest także używanie dowolnego odmiennego IDE zezwalającego na sporządzanie oprogramowań w Java, trzeba jednak mieć na uwadze, że wiąże się to z bardziej skomplikowaną konfiguracją, gorszym dostosowaniem do Androida oraz w znacznym stopniu gorszym pomocą ze strony społeczności. Jeżeli rozpoczynasz dopiero pracę z Androidem polecamy wybór Eclipse.
Z mądrością bywa nieco gorzej – instalacja postępuje

pomału, należy jednakże nazbierać takie elementy: znajomość angielskiego, co najmniej w zakresie podstawowym. Komplet dokumentacji z której należy korzystać, jest napisana w tym języku. Porządna znajomość programowania Java. Przyzwoicie trzeba znać takie problematyka jak składnia języka i forma obiektowości w Java. Warto też dołożyć do tego znajomość bazowych klas z JSE. Następne zadanie to obeznanie specyfiki sporządzania aplikacji dla systemu Android – , przynajmniej przeczytanie sobie o tym które elementy przebiegają w aplikacjach – to nie jest okropnie gigantyczna znajomość, aczkolwiek na pewno razem z układaniem kolejnych aplikacyj, trzeba ją w sobie rozwijać.