W co się przebrać z okazji święta Halloween – na które możesz zwrócić uwagę

Dobór okrycia halloweenowego spędził sen z powiek niejednemu. Kiedy niekiedy warto popuścić wodze fantazji i zrobić coś oryginalnego. Mnóstwo osób decyduje się przebrać za kościotrupa lub innego nadgniłego stwora, po czym okazuje się, że na przyjęciu wszyscy wyglądają jednakowo. Jeżeli pragniesz zaskoczyć familię a także znajomych niebanalnym okryciem halloweenowym przeglądnij niecodzienne inspiracje oraz wyselekcjonuj coś dla siebie. Na pewno przyciągniesz spojrzenie wielu osób!

Halloween już na dobre zagościło w naszej ojczyźnie. Jak co roku jest to szansa na przebranie – polecaj nas…) się w straszne maski. W koszmarnych kostiumach można również udać się na balangę Halloween, aby wspólnie ze znajomymi się bawić. Bajeranckie przebrania halloweenowe to: koszmarny świecący kościotrup, krwiopijca a dobre przebrania dla dziewczyn to: wszelkiej maści strzygi, wiedźmy jak też czarodziejki – poznaj modne przebranie dla kobiet.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest rytuałem czerpiącym z celtyckiego obrządku Samhain. Poniektórzy badacze jednak uważają, że pochodzi z obrządków rzymskich poświęconych bóstwom owoców i nasion. Precyzyjna geneza obrzędu nie jest znana, jednakże większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego święta. Wedle wierzeń staroceltyckich w dzień Samhain zaciera się granica między światem zmarłych a żywych. W tym dniu oddawano hołd przodkom, których to dusze wpuszczano do domów. Lękano się jednak złych dusz wędrujących po świecie, które to odstraszano przeróżnymi sposobami. Nierozłącznym rytuałem w trakcie święta Samhain było palenie ognisk.

Wedle wierzeń przodków, ognisko miało użyczać słońcu siły do walki z mrokiem. Naokoło ognisk odbywały się tany śmierci. W miejsce dyń, które w tym czasie nie były znane wykorzystywano rzepy. Tak samo jak dziś nacinano je w kształty przypominające demony. To prawdopodobnie od owego zwyczaju obecnie przebieramy się w czasie imprez Halloween. Kiedyś druidzi przebierali się, żeby odstraszać w ów sposób złe demony, dzisiaj już jednak przebieranki pełnią tylko formę rozrywki.
Ciągle niemasz pojęcia w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się martwić, w necie można odszukać bezlik inspiracji na przebrania halloweenowe – ubierz się wystrzałowo na imprezę tematyczną. W internecie można też odszukać specjalistyczne sklepy proponujące najróżniejsze, przerażające kostiumy.