Lot na paralotni – w jaki sposób się przygotować?

Lot na paralotni może niektórym przypominać skakanie ze SPAdochronem. W obydwu sytuacjach miękki płat nośny zapewnia nam unoszenie się w powietrzu a także powolne osiadanie na ziemię.
Różnica polega na tym, że spadochron otwiera się nam po wyskoku z płatowca, innymi słowy dopiero w powietrzu, natomiast paralotnię napełnia się powietrzem na ziemi, przed początkiem lotu.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA
Lot paralotnią jest obecnie znacznie łatwiej dostępny aniżeli dawniej. Starczy wyselekcjonować przetestowaną szkołę latania i można zaczynać kurs paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Zanim zdecydujemy się na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wybrać dobrą szkołę proponującą tego typu lekcje.

Wejdź na ten odnośnik, a przekonasz się, że znajdujące się tam wpisy z serwisu zaciekawią takie osoby, które zafrapowane są analizowaną tu tematyką.

Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe powinno się dowiedzieć się jak najwięcej o szkole i nauczycielach z opisów jak też opinii odszukanych na stronach Internetowych czy zasięgniętych u przyjaciół. Należy również pamiętać, iż paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od pogody, tym samym trudno przewidzieć, czy kurs skończy się parę dni, czy też miesięcy po jego rozpoczęciu. Trzeba też uzbroić się w wytrwałość – nauka nastręcza czasu a także ćwiczeń, i nie wszystko pojmie się od razu.

W jaki sposób wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja latania na paralotni dzieli się na trzy etapy. Pierwszy stanowią zajęcia na ziemi, w toku jakich trener przekazuje teoretyczną wiedzę na temat paralotniarstwa a także wyjaśnia, do czego służą poszczególne elementy wyposażenia.

Dalszy etap to zajęcia praktyczne na płaskim podłożu, w czasie jakich uczeń może przyswoić kierowanie glajdem bez odbijania się od ziemi. Trzeci etap stanowi lot paralotnią.