Co mogłoby być interesującą dekoracją na święta i jak ją można by na własną rękę zrobić?

Kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia lub Mikołajki, zaczynamy zastanawiać się, w jaki sposób pięknie przyozdobić mieszkanie. Biały obrus to podstawa. Duża część osób będzie posiadała też choinki albo same ich gałęzie.

orkiestra

Autor: Joe Martin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród marzeń

Autor: Margaret Anne Clarke
Źródło: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Dla osób, które chcą wykonać „coś więcej”, warto jest przypomnieć sobie to, co wykonywaliśmy w przeszłości ze swoimi rodzicami.
Mieliśmy wtedy do rozporządzania znacznie skromniejsze możliwości niż teraz, ale i tak w każdym wypadku święta były śliczne i bardzo przyjemnie wspominane. Z tego też powodu warto jest wrócić do takich czasów i wykonać ze swoimi dzieciakami chociażby taką małą dekorację jak czapka Mikołaja. Nie musi ona spełniać żadnej konkretnej funkcji, ale jeśli ją zaopatrzymy w tego typu elementy jak nos lub uszy, to na pewno tego typu czapeczka będzie ozdobnikiem, który będzie się długo rozpamiętywać. Nie ma przecież konieczności nabywać kosztownych rzeczy w sytuacji, kiedy dużo z nich możemy wykonać sami i to niezwykle małym nakładem pracy.

Do zrobienia takiej bożonarodzeniowej małej czapki Mikołaja wystarczy jedynie arkusz czerwonego kartonu. Jakiś ciemny pisak, biała farbka oraz, jeżeli mamy pod ręką nieco kleju i waty, to możemy zrobić także długą białą brodę. Jest bardzo możliwe, że w czasie robienia tego typu ozdoby przyjdą nam do głowy jakieś nowe pomysły, a gotowy wyrób będzie inspiracją do zrobienia następnych przedmiotów.

Jeśli jednak nie mamy talentów do robienia takich wykonywanych przez nas rzeczy, to moglibyśmy je zwyczajnie w jakimś sklepie kupić np.

Formuła tej strony niebywale Ci się podoba? Raduje nas to. Zatem może masz ochotę przelogować się do kolejnej strony? Prosimy, dowiedz się także jak tego dokonać.

taką czapkę Mikołaja. Może gdy zobaczymy jak została ona wykonana, to w następnym roku skusimy się, aby ją wykonać na własną rękę.