Decydując się na ślub, trzeba zatroszczyć się o najważniejsze detale, które umożliwią przygotować się do najważniejszego momentu życiu.

Jeżeli zarośliśmy sporą liczbę gości na swoim dniu zaślubin i przyjęciu weselnym, to trzeba z dużym wyprzedzeniem zakupić zaproszenia ślubne. Artykuły papiernicze w dzisiejszych czasach dają niezwykle wyjątkowe opcje. Możemy obserwować kartki w różnych stylach i z opracowanymi treściami.

Tort urodzinowy

Autor: Ian Gratton
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz popularnych kartek ślubnych, wymienić można również zaproszenia na urodziny, albo pozostałe uroczystości. Zaproszenia mogą być wykonywane rozmaitymi technikami, zaczynając od klasycznych rozkładanych zaproszeń, a kończąc na rozbudowanych awizach, jakie są z popularnym dekorem. Oprócz konkretnej fotografii, ważna jest również treść znajdująca się w środku. Każdy zamierza mieć raczej gotowy tekst, który wystarczy już tylko wypełnić informacjami o uroczystości. W zaproszeniu należy zawrzeć miejsce i datę spotkania, a także do kogo jest kierowane zaproszenie i z jakiej okazji. Treści mogą być ujęte w formie oficjalnej, bądź też przy użyciu humorystycznego przyszli małżonkowie, którzy nie mają zamiaru dostawać podarunków, tylko koperty wyszukują specjalne zaproszenia ślubne, na których jest zawarta taka informacja opisana w bardzo delikatny sposób.

zaproszenia

Autor: montymanateeweddings
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy komuś zależy na niesamowitych zaproszeniach awizujących o poszczególnej imprezie, istnieje możliwość zamówienia ich u wykonawców. Takie kartki są wtedy prawdziwym rękodziełem i nie mają już barier co do wykorzystanych materiałów. Mogą to być między innymi zaproszenia (http://www.soapbubble.pl/zaproszenia-slubne-kaligrafia/) z motywem origami, albo wykonane techniką decopuage.

Często także nie mają obowiązku one kompletnie też przypominać standardowych kartek, dlatego że zaproszenia były zrobione w masie solnej, albo przy zastosowaniu innych surowców. W tej sytuacji można spodziewać się ciekawego pomysłu, jaki tylko wpadnie do głowy klientowi bądź projektantowi. Przykładowo zaproszenia na urodziny mogą być podarowane w niezwykle oryginalny sposób, gdy ulokujemy ręcznie wypełniony liścik do butelki i to zamkniemy – zaproszenia na każda okazję. Rozwiązań może być naprawdę cała masa.