Minecraft opanowuje rynek

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, często premierę mają gry przeciętne, nie mające w sobie potencjału najlepszych gier w historii. Zresztą, identycznie jest z recenzjami muzycznymi czy z recenzjami filmowymi.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja Murdered: Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednakowoż więcej, poza wydawaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, iż Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją swobodnie formować. Prace nad tego typu grą zainicjowano w 2009 roku i trwają aż po dziś dzień. Gra konstruowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, gdyż oznacza to, iż odpowiadają za nią zupełnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, które aktualnie powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych.

Ten artykuł jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę na kolejne wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj broda mikołaja w podany link.

Oznacza to, iż każdy świat jest oryginalny i niepowtarzalny.

Najważniejszy komunikat brzmi: Gra Minecraft – 50 milionów egzemplarzy sprzedanych! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie. W czasie, gdy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto pojawił się jeszcze inny warto odnotowania wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra oferowana na Play Station 3 i Xboksa 360, zdystansowała pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę te słowa wartośc 50 milionów jest zdecydowanie bardziej pokaźny!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Żeby zrozumieć czemu tak się stało, przyjrzyjmy się na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, nabyło ją 143 miliony nabywców.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii.

Wejdź do tego serwisu i kontynuuj poznawanie (https://nagrobne.pl/epitafia/) interesujących wpisów. Opublikowaliśmy ich tam dużo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o Tobie.

Za Minecraftem już teraz, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo rządził, tym bardziej, że opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.