
Interesują Cię przeróżnego typu fachowe wątki? Więc kliknij tutaj obsługa techniczna eventów i przeczytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.
Z tematem łowiectwa bardzo wiąże się myślistwo. Czasami te dwa pojęcia są używane zamiennie. By we właściwy sposób przygotować się do polowania musimy mieć dobre wyposażenie, które zapewniają specjalistyczne sklepy. Odnajdziemy więc tam dajmy na to bronie myśliwskie albo spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie ma zbyt długiej historii, lecz historia “łowów”, to znaczy polowań, sięgają epoki ludzi pierwotnych. Łowy to jedne z podstawowych czynności pierwotnych ludzi i to w ciągu wielu tysiącleci.
Nie było w tamtych czasach takich pojęć jak “własność”, więc zwierzęta nie należały do nikogo. Polowania były głównym źródłem utrzymania i przeżycia ludzi, bo poza pożywieniem można było w ten sposób pozyskać skóry na odzienie albo też poroże na najprostsze, lecz ważne narzędzia. Na przestrzeni wieków zaszło wiele zmian, a z powodu trzebienia puszcz czy rozwoju rolnictwa, polowania nie były już głównym zajęciem ludzi. Stały się po prostu okazją do pokazania swojej siły, zręczności oraz męstwa w bezpośrednich spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Poczynając więc od około 10 wieku łowy zaczęły być przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.
