Jak przygotować się na polowanie? O czym musimy wiedzieć? Jakie zasady musi mieć dobry myśliwy?

Łowiectwo to cała masa przemyślanych i skoordynowanych czynności, które mają na celu bardzo racjonalne gospodarowanie zwierzyną. Dotyczy to reguł ekonomii, lecz też zgodnie z założeniami ochrony przyrody i gospodarką rolną i leśną. Współczesne łowiectwo jest definiowane w bardziej szerokim kontekście, ponieważ określa się je jako gospodarka łowiecka.

jeleń

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Do takich pojęć można dodać hodowanie jak również ochronę zwierząt, jak również zdobywanie jej w drodze polowania oraz odłowów.

Interesują Cię przeróżnego typu fachowe wątki? Więc kliknij tutaj obsługa techniczna eventów i przeczytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Z tematem łowiectwa bardzo wiąże się myślistwo. Czasami te dwa pojęcia są używane zamiennie. By we właściwy sposób przygotować się do polowania musimy mieć dobre wyposażenie, które zapewniają specjalistyczne sklepy. Odnajdziemy więc tam dajmy na to bronie myśliwskie albo spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie ma zbyt długiej historii, lecz historia “łowów”, to znaczy polowań, sięgają epoki ludzi pierwotnych. Łowy to jedne z podstawowych czynności pierwotnych ludzi i to w ciągu wielu tysiącleci.

Nie było w tamtych czasach takich pojęć jak “własność”, więc zwierzęta nie należały do nikogo. Polowania były głównym źródłem utrzymania i przeżycia ludzi, bo poza pożywieniem można było w ten sposób pozyskać skóry na odzienie albo też poroże na najprostsze, lecz ważne narzędzia. Na przestrzeni wieków zaszło wiele zmian, a z powodu trzebienia puszcz czy rozwoju rolnictwa, polowania nie były już głównym zajęciem ludzi. Stały się po prostu okazją do pokazania swojej siły, zręczności oraz męstwa w bezpośrednich spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Poczynając więc od około 10 wieku łowy zaczęły być przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów czy duchowieństwa.

myśliwi konno

Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wszyscy możemy polować, oczywiście należy jednak przestrzegać wszelkich reguł. Osoba, jaka się do tego nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to po prostu zwyczajny szkodnik, jaki działa na szkodę przyrody. Żeby przygotować się na takie łowy należy zaopatrzyć się w dobrym punkcie we wszystkie potrzebne rzeczy, dajmy na to kurtki myśliwskie.