Aktywne pożytkowanie czasu wolnego, zatem co robić, aby nie trwonić niedzielnego popołudnia przed TV

Zbliżająca się wiosna powoduje, że mamy coraz większe pragnienie, aby nie spędzać czasu w domu. Pogoda dopisuje, słońce świeci coraz wyżej, a temperatura staje się coraz większa. Pozbywamy się puchowych, zimowych kurtek oraz rozważamy, co robić, by nie siedzieć kolejny niedzielny dzień przed TV. Najprostszą metodą na wolny dzień jest spacer. Można chodzić gdzie chciałbyś – i po mieście, i poza miastem, ale naturalnie najlepsze są naturalne krajobrazy.

gra w siatkówkę

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem warto podjechać autem do niedaleko położonego lasu oraz spoglądać, w jaki sposób natura nieśpiesznie budzi się do życia. Grzybów jeszcze nie znajdziemy, ale przyjemnie spędzimy czas. Możemy zabrać piłkę, rakietki do badmintona i jak najbardziej smakowite kanapki albo inne przekąski, by zjeść na świeżym powietrzu wyborny podwieczorek. Cała rodzina będzie zachwycona, kiedy postawimy koszyk na zielonej polanie oraz będziemy przysłuchiwać się śpiewom ptaków. Jeśli nie spacerowanie, to może wypady rowerowe? Większość z nas lubi pedałować, dlaczego zatem nie wybrać się na przejażdżkę? Nie jedziemy od razu 20 kilometrów za miasto, na początku wystarczy parę kilometrów, aby troszkę rozruszać się po zimie – Europejskie Wyzwanie Rowerowe to moje marzenie. Sporo osób przepada również za spacerowaniem z kijkami. To tak zwany Nordic Walking, który pozwala nie tylko cieszyć się świeżym powietrzem, ale również pozbyć się kilku niechcianych kg, które niestety częstokrotnie pojawiają się po zimnych miesiącach. Kijki odciążają stawy, dlatego mogą ich używać także osoby zmagające się z trudnościami z nimi. Ponadto popularne są działki, tzw. ogródki, które możemy wyszukać w tak naprawdę każdym mieście. Warto mieć taki własny skrawek ziemi, gdzie będzie można posadzić ulubione kwiaty, hodować pomidory, a nawet postawić grilla, by czasem spożyć kolację na świeżym powietrzu.

Jeśli masz chęć odkryć więcej informacji na ten temat – odsyłam do linka (http://snmw.pl/), gdyż w tamtym miejscu są wartościowe fakty omawiające prezentowany wątek.

Najistotniejsze jest, aby ile się da być poza czterema ścianami, albowiem nim się obejrzymy, znowu przyjdzie zima.

chłopak robiący brzuszki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
To jedynie kilka pomysłów na spędzanie wolnych chwil. Bez wątpienia masz swoje ulubione zajęcia, które możesz wykonywać pod gołym niebem (pomocne źródła). Zabierz rodzinę z wygodnej sofy i zróbcie coś miłego, a dużo milej będzie się wam spać, kiedy już wejdziecie do domu wyczerpani, lecz szczęśliwi.