ASG – w jaki sposób to wszystko się zaczęło?

W danej chwili popularny stał się airsoft, bowiem mogą się w niego bawić wszyscy ludzie niezależnie od swojego wieku jak też płci.

Podstawowym wymogiem jest noszenie w czasie bawienia się atestowanej ochrony oczu. Mimo że airsoft niewątpliwie jest dużo mniej bolesny od paintballu to trzeba nie zapominać, że wystrzelona plastikowa kulka, w razie trafienia w oko może być naprawdę niebezpieczna.

Wraz z rosnącą modą na tego typu formę bawienia się zwiększyło się zapotrzebowanie obecnie na repliki ASGoraz inne ciekawe militaria. Głównym zadaniem replik jest dokładne odwzorowanie ich oryginałów. W ten sposób airsoft umożliwia odwzorowywanie wojennych działań oraz taktycznych. Repliki ASG cechuje wysoki realizm. Części wizualne jak również te mechaniczne są tak zbliżone do pierwowzoru, że bardzo trudno je odróżnić od pierwowzoru. Jedynym aspektem odróżniającym je od prawdziwej broni palnej to amunicja, gdyż repliki ASG mają nieduże, plastikowe kulki. Airsoft prawdopodobnie pochodzi z Japonii.

broń

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

W tym państwie jakiś czas temu nie można było mieć broni palnej nawet mimo występowania licznych przestępstw. Wszyscy ludzie postanowili nabyć repliki, łudząco podobne do pierwowzorów, by choć w ten sposób odstraszyć intruzów – W danym czasie tego typu militaria dostępne są na internetowych stronach. Wygodny dostęp wpłynął aktualnie na wzrost popularności airsoftu. Podstawową cechą airsoftu jest niewątpliwie gra zespołowa. Tu także ważna jest współpraca pomiędzy graczami.

I to w każdym aspekcie. Uczestnicy winni razem wykonywać działania taktyczne oraz nawzajem się wspierać. Istnieje dużo odmian airsoftu. Bowiem można strzelać do specjalnych tarcz ewentualnie wybrać się na grupową strzelankę. Pojawiają się też masowe i zorganizowane eventy oraz zawody w strzelectwie – poznaj sklep CQB. Rozgrywki wymagają specjalnych przygotowań. Uczestnicy muszą mieć zachowaną odpowiednią kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną.

Warto zatem nabyć replikę palnej broni, żeby się stać uczestnikiem mnóstwa frapujących rozgrywek. Dostępne online militaria (sklep z militariami) pomagają ponadto opanować podstawy posługiwania się bronią oraz schemat prawidłowych ruchów w trakcie korzystania z broni. To fantastyczny sposób aktualnie na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych.