Motywacja do działań. W jaki sposób rozwijać swoje zainteresowania?

Bardzo dużo pisze się w ostatnim czasie o motywacji do działań. Nie chodzi jedynie o uporządkowanie dnia czy pracy, lecz o aktywne spędzanie czasu. Obecnie wokół nas funkcjonuje wiele rzeczy, które rozpraszają i niezwykle często się im poddajemy. W związku z tym tracimy czas, który możemy poświęcić przykładowo na rozwijanie swoich pasji. Jak znaleźć wolne chwile?

obraz

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

Niemalże każdy z nas chce robić w życiu wyłącznie to, co lubi i co sprawia niesamowitą przyjemność. W związku z tym warto rozwijać swoje talenty, żeby w przyszłości móc przy ich pomocy zarabiać. Rzecz jasna nie chodzi o to, by z każdego hobby zrobić potencjalne źródło gotówki, lecz o wachlarz możliwości i umiejętności. Niestety, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele tracimy, kiedy kolejną godzinę spędzamy przez komputerem. Nawet jeżeli próbujemy coś zrobić, niejednokrotnie kończy się to tym, że przeglądamy coś, co niespecjalnie nas interesuje, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie „pożeracze czasu” sprawiają, że dzień, który planowaliśmy spędzić produktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. Jak temu przeciwdziałać?

Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go rozwijać. Obecnie w Internecie możemy odnaleźć mnóstwo kursów, które nam w tym pomogą. Nierzadko zdarza się jednak tak, że mimowolnie zaglądamy na portale społecznościowe, korzystamy z komunikatorów, z filmów o rysowaniu przechodzimy na zabawne obrazki ze zwierzętami i tak właściwie nie robimy nic. Należy jednak wiedzieć, że w każdej dziedzinie to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach stają się aplikacje, za pomocą których możemy zablokować na określony czas strony, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie będziemy mogli na nie wejść. Dodatkowo warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, żeby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku

Autor: Ettore Bechis
Źródło: http://www.flickr.com

Świetne będzie także zapisanie się na kurs. Znalezienie odpowiedniego miejsca powinno być proste. Przykładowo jeżeli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (zobacz program kursu). Oczywiście warto dopasować je do swoich umiejętności oraz określić cel. Wtedy znalezienie czegoś prawidłowego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemalże wszystko można wyszukać w sieci, kurs (korepetycje) rysunku Kraków także nie powinna sprawić najmniejszego kłopotu.

Taka forma nauki sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, zdecydowanie zmotywowani, a niż nie rozproszą nas.
Warto spełniać swoje marzenia. Jeśli od zawsze czegoś chcemy, motywacja w dążeniu do celu powinna być ogromna. Właśnie wtedy mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. W związku z tym walczmy z „rozpraszaczami” i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.