Jak powinien wyglądać ekwipunek harcerza

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują bardzo dużo. Głównie zyskują nowych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomocy innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. Podczas obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to również świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na bardzo długi czas.

Harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj w czasie ferii i wakacji, odbywają się obozy harcerskie. One również pomagają w samodzielności, są lekcją patriotyzmu, w pewien sposób wychowują. Poza tym uczą życia w zbiorowości, szacunku do innych oraz zdyscyplinowania.

Nie zastanawiaj się – w szukaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie w nowe linki. W końcu na pewno znajdziesz coś atrakcyjnego.

Obozy kształtują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z niełatwymi warunkami. Rzecz jasna takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także rozrywka w wspólne spędzanie ciekawego czasu, np. siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem takich wieczorów jest śpiewnik Ognik – polecana strona – obecnie najpopularniejszy wśród harcerzy. Zawiera utwory i chwyty gitarowe. W dzisiejszych czasach organizacja obozu harcerskiego jest dokładnie opisana na stronach takich wydarzeń. Jakie rzeczy jednak z pewnością powinny znaleźć się w ekwipunku harcerza? Po pierwsze mundur, który jest koniecznym elementem. Dodatkowo niezbędna stanie się również legitymacja.

Nierzadko harcerzy prosi się o spakowanie dwóch plecaków – większego i mniejszego – oprócz potrzebna jest menażka, sztućce i talerze, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się pod namiotami, wówczas niezwykle istotny jest śpiwór i karimata. Druga z wymienionych przyda się jednak głównie przy ognisku, gdyż do spania gwarantowane są materace. W letnich miesiącach pogoda może być zmienna, dlatego też trzeba spakować rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, coś chroniącego głowę i kremy z filtrem – polecany sklep.

Obozy często mają miejsce w lasach, tym samym nie wolno zapomnieć o czymś przeciw komarom. Co jasne należy zabrać ręcznik, potrzebne kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć również latarkę i kompas. Istotne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o takich sprawach, ponieważ są naprawdę poważne.
Strony obozów i organizatorzy na pewno zadbają o to, aby każdy zabrał wszystko, co potrzebne. Jeśli będziemy się tym kierować, zdecydowanie niczego nie pominiemy i obóz stanie się prawdziwą przyjemnością.