Kącik do czytania – jak taki zorganizować?

W każdym mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce, w którym domownicy mogliby odpocząć, wyciszyć się, uciec od zgiełku dnia codziennego. Taki kącik to możliwość posłuchania w ciszy i spokoju ulubionej muzyki czy przeczytania ciekawej książki. Czasem wystarczy tylko kwadrans, aby zregenerować siły po dużym wysiłku nie tylko fizycznym, ale do tego potrzebne są odpowiednie warunki. Aranżacja takiego miejsca nie powinna być trudna lecz należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które ją ułatwią.

kącik czytelniczy

Autor: Eneas De Troya
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszy jest wybór właściwego miejsca, które musi zapewniać użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa, ale (http://www.angelka.pl

czytanie z dziećmi

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
Co powinno się znaleźć w kąciku do czytania? Oczywiście niezbędne są półki czy szafka na książki,ale idealnym, oryginalnym ich zamiennikiem może być np. duży drewniany kufer. Często wybierane są gazetniki, plastikowe czy wiklinowe koszyki, w których również można przechowywać gazety. Niezbędny będzie wygodny fotel, sofa, pufa czy duża poduszka, na której będzie można oprzeć nogi czy wygodnie się ułożyć. Przy wyborze wszystkich mebli czy elementów dekoracyjnych należy kierować się nie tylko stylistyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością.