Szukasz oryginalnej gry? Przeczytaj wyjątkowe propozycje!

Jesteś graczem i poszukujesz czegoś niezwykłego i zjawiskowego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są podobne do innych. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które zapewne zyskają twoje uznanie. Już wielu graczy na całym świecie zgodnie twierdzi, że są to wyjątkowe gry. Teraz twoja kolej.

Recenzje gier

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek gra The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, która została wyprodukowana przez studio TellTale Games. Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, wszystkie razem układają się w jedną fabularną całość. Było trochę czekania, ale wszystkie części są już przygotowane i wydane, tak więc przyszedł czas na recenzję.

Najbardziej gromkie brawa należą się autorom za świetne skonstruowanie głównego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co ważne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej nakręca. Na wielki pozytyw zalicza się też klimatowa muzyka.

Sądzisz, że wspomniane informacje są godne uwagi? Doskonale, zatem na pewno szczegóły tu fotografia przemysłowa opublikowane również Cię zainteresują.

Są i minusy. Najważniejsze z polskiego punktu widzenia największą z nich jest brak polskiej wersji językowej. Można też przyczepić się do fabuły, twórcy mogli bardziej się postarać, ażeby była ona bardziej niespodziewana. Ogólna ocena to mocne cztery plus. Nie ma piątki przez wspomniane wady.

Opinie o grach komputerowych i na konsole

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com

Jest również i druga propozycja, recenzja Valiant Hearts. Za tą nazwą kryje się przygodowa gra akcji stworzona w zjawiskowej komiksowej oprawie graficznej. Prezentuje nam ona historię pięciorga ludzi, których losy przecinają się, a wszystko to w klimacie I wojny światowej. Jeśli preferujesz ”zręcznościówki” i ”przygodówki”, to na pewno ta gra przypadnie ci do gustu. Stworzyła ją firma Ubisoft, znana z tak interesujących wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Podobnie, jak w sytuacji The Wolf Among Us, też przy okazji omawianej gry – Valiant Hearts ma minusy. Choć gra jest wyjątkowo piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę niekonsekwencji. Z jednej strony gra jest dość smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę karykaturalne postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To pewnie specjalny zabieg i wielu osobom może się podobać, jednakże czuć, że coś w tak skonstruowanej układance nie pasuje.