Robimy zakupy w Poznaniu – do których sklepów koniecznie musimy zawitać?

Poznań jest bardzo rozbudowanym miastem, w którym ciągle coś się dzieje. Dobrze jest tu przyjechać, żeby chłonąć atmosferę miejscowości, ale również po to, aby mieć okazję zrobić zakupy. W ofercie Poznania znajduje się dużo galerii handlowych, lecz także sporo nietuzinkowych butików i bazarów.

zakupy

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Planując zakupy w Poznaniu trzeba zastanowić się, czego poszukujemy. W miejscowości znajduje się wiele galerii handlowych, posiadających w ofercie produkty znanych marek i do nich warto zawitać na standardowe zakupy odzieżowe, jeżeli mieszkamy w ościennych, mniejszych miejscowościach. To także trafiony wybór, jeśli poszukujemy wyposażenia do domu lub sprzętu RTV takiego jak ten. Poznań to jednak miasto bardzo specyficzne, które umożliwia nam buszowanie po pełnych staroci targowiskach, albo nabywanie pozbawionych chemii produktów żywnościowych. Miłośnicy luksusowych kreacji od sławnych projektantów oraz poszukiwacze kosztownych antyków również będą usatysfakcjonowani. Oferta handlowa Poznania jest tak zróżnicowana, iż każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresowały Cię umieszczone tu treści, to czytaj dalej (http://www.foliograf.pl/reklamy-swietlne), który znajduje się w poniższym linku. W nim znajduje się więcej detali.

/J]

Jeżeli zależy nam na czymś więcej, niż na ceneo i zrobieniu tradycyjnych zakupów, zakupy w Poznaniu z całą pewnością powinniśmy zacząć od sławetnej galerii Stary Browar. W pełnym brzmieniu jest to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar – miejsce wyjątkowo specyficzne, stworzone w budynkach starego budynku Browaru Huggera. Można nie tylko zrobić tu luksusowe zakupy, kupując towary najlepszych światowych firm oraz docenianych polskich projektantów, lecz także miło spędzić wolne chwile, podziwiając sztukę i spotykając się ze znajomymi. Kolejnym, bardzo wyjątkowym miejscem na zakupy jest Rynek Bernardyński, gdzie w każdą sobotę ma miejsce targ wyrobów ekologicznych. To właśnie tu dostaniemy świeże owoce i warzywa, domowe przetwory, a także prawdziwy chleb na zakwasie, tradycyjnie wyrabiane wędliny i sery. Innym słynnym poznańskim targowiskiem jest to, odbywające się w dawnym budynku rzeźni. W każdą drugą sobotę w miesiącu odbywa się tam targ antyków, w pozostałe soboty można pobuszować wśród klimatycznych staroci. Jeśli przebywając w Poznaniu zamierzamy nabyć pamiątki dla bliskich lub jakieś oryginalne przedmioty, warto przejść się uliczkami w pobliżu Starego Rynku, gdzie znajduje się sporo butików sprzedających oryginalne wyroby.