Lot na paralotni – w jaki sposób się przygotować?

Lot na paralotni może niektórym przypominać skakanie ze SPAdochronem. W obydwu sytuacjach miękki płat nośny zapewnia nam unoszenie się w powietrzu a także powolne osiadanie na ziemię.
Różnica polega na tym, że spadochron otwiera się nam po wyskoku z płatowca, innymi słowy dopiero w powietrzu, natomiast paralotnię napełnia się powietrzem na ziemi, przed początkiem lotu.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA
Lot paralotnią jest obecnie znacznie łatwiej dostępny aniżeli dawniej. Starczy wyselekcjonować przetestowaną szkołę latania i można zaczynać kurs paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Zanim zdecydujemy się na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wybrać dobrą szkołę proponującą tego typu lekcje.

Wejdź na ten odnośnik, a przekonasz się, że znajdujące się tam wpisy z serwisu zaciekawią takie osoby, które zafrapowane są analizowaną tu tematyką.

Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe powinno się dowiedzieć się jak najwięcej o szkole i nauczycielach z opisów jak też opinii odszukanych na stronach Internetowych czy zasięgniętych u przyjaciół. Należy również pamiętać, iż paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od pogody, tym samym trudno przewidzieć, czy kurs skończy się parę dni, czy też miesięcy po jego rozpoczęciu. Trzeba też uzbroić się w wytrwałość – nauka nastręcza czasu a także ćwiczeń, i nie wszystko pojmie się od razu.

W jaki sposób wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja latania na paralotni dzieli się na trzy etapy. Pierwszy stanowią zajęcia na ziemi, w toku jakich trener przekazuje teoretyczną wiedzę na temat paralotniarstwa a także wyjaśnia, do czego służą poszczególne elementy wyposażenia.

Dalszy etap to zajęcia praktyczne na płaskim podłożu, w czasie jakich uczeń może przyswoić kierowanie glajdem bez odbijania się od ziemi.

Jeżeli prezentowana tutaj kwestia jest dla Ciebie zajmująca, to ponadto zobacz również pozostałe warte przejrzenia teksty!

Trzeci etap stanowi lot paralotnią.