O komputerach dzisiaj i o pianinach z czasów Mozarta

Obecne czasy to przede wszystkim informatyka i komputery. Każdy z nas, co najmniej od kilku lat posiada komputer w domu, bądź ma z nim styczność każdego dnia. Oprócz komputerów, mamy również do dyspozycji telefony komórkowe, tablety, czy przenośne komputery. Nawet w urządzeniach, które pozornie wydają się proste, takich, jak pralki, czy zmywarki stosuje się dzisiaj komputery do programowania i sterowania. A zawiaduje tym wszystkim? Kto tworzy dzisiaj komputery i kto nad nimi panuje?

maturzyści

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz komputer to tak popularna rzecz, jak fortepian, czy pianino w Wiedniu w czasach Mozarta. Każdy z nas przecież potrafi w podstawowym stopniu obsłużyć komputer, a wtedy każdy potrafił zagrać kilka dźwięków na pianinie, czy na fortepianie. Dzisiaj komputer jest właśnie takim urządzeniem, które każdy umie obsługiwać. A co któryś z nas potrafi dobrze obsługiwać komputer, umie programować, czy tworzyć strony internetowe, tak samo, jak co któryś mieszkaniec Wiednia w czasach Mozarta był nauczycielem gry na pianinie.Dziś, ze względu na szybki przyrost ilości komputerów w naszym kraju i w krajach europejskich, coraz więcej osób, które potrafią dobrze obsługiwać komputery ma coraz więcej zleceń. Dziś każdy, kto ukończył liceum i nie zdał matury, może poszukać kursów, czy szkół policealnych, szkolących specjalistów jako Technik informatyk (polecam http://opolkom.pl/) Wrocław. Technicy są co do zasady tańsi, ich usługi mniej kosztują, niż magistrów informatyki.

Czy wiesz, że bez problemu możesz pogłębić zakres swej wiedzy wiążącej się z opisywanym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odsyłacz i zobacz portal.

Wiadomo, że niektóre awarie, czy wdrożenia są na tyle poważne, skomplikowane, że niezbędna jest interwencja dobrego specjalisty, ale w przypadku większości awarii, czy usterek, przeciętny technik informatyk da sobie radę. W dużych miastach, znalezienie specjalisty nie będzie trudne, który pomoże nam w usunięciu problemu, a w mniejszych miastach, trudno jest czasami znaleźć kogoś takiego. Dlatego warto uczyć się jako technik informatyk.

nauka w szkole

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Wizjonerzy prognozują zwiększenie się ilości komputerów w najbliższych latach, a to z kolei oznacza dodatkowe miejsca pracy dla informatyków. Co najważniejsze, są to miejsca pracy dla informatyków każdego szczebla i specjalności, nie tylko dla wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Co najważniejsze, zapowiada to spadek bezrobocia i wzrost zarobków w sektorze komputerowo-informatycznym. Dzisiaj już coraz więcej urządzeń i maszyn posiada komputerowe sterowanie. Wszystko wskazuje, że w najbliższych latach, sterowanie komputerowe będzie montowane w coraz to nowych, nigdy nie podejrzewanych o sterowanie komputerowe urządzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*