Pasjonaci muzyki w czasach internetu

Nie jest sekretem, że internet wpłynął na sposób, w jaki większość osób słucha muzyki. Kiedy zdecydowana większość osób zadowala się ściągnięciem mniej lub bardziej legalnych mp3 na swoje komputery, istnieją jeszcze inni – ci prawdziwi entuzjaści.

koszulki na płyty winylowe

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdziwy entuzjasta wie, że pobieranie nielegalnych nagrań ze stron internetowych nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Osoby takie należą do bardzo świadomej grupy entuzjatów dobrej muzyki. Również do tej najbardziej uczciwej. Gdy wydany zostanie nowy album ich idola, nie ściągają oni tej muzyki z internetu. Wręcz przeciwnie. Biegną do stacjonarnego sklepu muzycznego (które niestety w dzisiejszych czasach, z wiadomych przyczyn, zanikają i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Taka postawa wymaga pewnych środków finansowych, jednak daje też niemałą satysfakcję. W mieszkaniu takiej osoby można znaleźć nierzadko starannie dobraną kolekcję niesamowitych płyt. Są one sumiennie ustawione na widoku. Niektórzy preferują trzymać bezcenne płyty w inny sposób – starannie wkładają je w okładki disccover – warto przekonać się samemu. Niezależnie od tego jak przechowywane są takie płyty, własny zbiór płyt ulubionych wykonawców i zespołów jest wspaniałą i godną pozazdroszczenia kolekcją.
studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną grupą pasjonatów świetnej muzyki, którzy są niestety raczej rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby kolekcjonujące płyty winylowe. Ze względu na to, że ta bardziej nowoczesna muzyka nie jest w ten sposób wydawana, są to osoby lubiące głównie muzykę starszą, która jest określana często jako „kultowa”. Ze względu na to, że winyle nie są nowe i często odkupowane są od innych właścicieli po wielu latach słuchania, ich oryginalne okładki często nie istnieją lub są zniszczone.

Ci kolekcjonerzy wkładają więc swoje bezcenne zbiory w koszulki na płyty winylowe – , które chronią je przed dalszym zniszczeniem.

Wtedy, gdy będziesz wyszukiwać analogicznych porad, to te wskazówki z serwisu (http://sklepnumizmatyczny.pl/) z pewnością wydadzą się Tobie niezwykle użyteczne.

Bez wątpienia, taka kolekcja płyt winylowych będzie drogocenną perełką za kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*