Pasjonaci muzyki w czasach internetu

Nie jest sekretem, że internet wpłynął na sposób, w jaki większość osób słucha muzyki. Kiedy zdecydowana większość osób zadowala się ściągnięciem mniej lub bardziej legalnych mp3 na swoje komputery, istnieją jeszcze inni – ci prawdziwi entuzjaści.

koszulki na płyty winylowe

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdziwy entuzjasta wie, że pobieranie nielegalnych nagrań ze stron internetowych nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Osoby takie należą do bardzo świadomej grupy entuzjatów dobrej muzyki. Również do tej najbardziej uczciwej. Gdy wydany zostanie nowy album ich idola, nie ściągają oni tej muzyki z internetu. Wręcz przeciwnie. Biegną do stacjonarnego sklepu muzycznego (które niestety w dzisiejszych czasach, z wiadomych przyczyn, zanikają i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Taka postawa wymaga pewnych środków finansowych, jednak daje też niemałą satysfakcję. W mieszkaniu takiej osoby można znaleźć nierzadko starannie dobraną kolekcję niesamowitych płyt. Są one sumiennie ustawione na widoku. Niektórzy preferują trzymać bezcenne płyty w inny sposób – starannie wkładają je w okładki disccover – warto przekonać się samemu. Niezależnie od tego jak przechowywane są takie płyty, własny zbiór płyt ulubionych wykonawców i zespołów jest wspaniałą i godną pozazdroszczenia kolekcją.
studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną grupą pasjonatów świetnej muzyki, którzy są niestety raczej rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby kolekcjonujące płyty winylowe. Ze względu na to, że ta bardziej nowoczesna muzyka nie jest w ten sposób wydawana, są to osoby lubiące głównie muzykę starszą, która jest określana często jako „kultowa”. Ze względu na to, że winyle nie są nowe i często odkupowane są od innych właścicieli po wielu latach słuchania, ich oryginalne okładki często nie istnieją lub są zniszczone.

Ci kolekcjonerzy wkładają więc swoje bezcenne zbiory w koszulki na płyty winylowe – , które chronią je przed dalszym zniszczeniem.

Wtedy, gdy będziesz wyszukiwać analogicznych porad, to te wskazówki z serwisu (http://sklepnumizmatyczny.pl/) z pewnością wydadzą się Tobie niezwykle użyteczne.

Bez wątpienia, taka kolekcja płyt winylowych będzie drogocenną perełką za kilkanaście lat.