Zabawny sposób podsumowania dzisiejszej rzeczywistości za pośrednictwem ołówka

Pomimo iż tytuł wydaje się trochę zagadkowy, z pewnością wszyscy doskonale orientują, o co się rozchodzi.Takiego rodzaju śmieszne obrazki, bo to o nich tekst, cieszą się ostatnimi czasy wielkim powodzeniem.

Nic dziwnego – w końcu żyjemy w kulturze obrazkowej.

Skórzane szelki

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
Rysunek satyryczny, pomimo że znany już długie dziesięciolecia, wydaje się, iż nigdy przedtem nie był tak popularny. Jest wiele jego rodzajów, zarówno jeśli chodzi o grafikę, jak również tekst. Śmiało da się powiedzieć, że ilu twórców, tyle rodzajów takiego sposobu rozliczania rzeczywistości. Jest tego także druga strona – mnóstwo artystów tak wyspecjalizowało się w takiej dziedzinie, że zyskali swój wyjątkowy styl, dzięki jakiemu ją błyskawicznie rozpoznawalni przez wielbicieli. Taki rodzaj sztuki wymaga umiejętności do błyskotliwego formułowania myśli i stanowczej kreski, która nie skupia się zanadto na detalu, nie tworzy skomplikowanych konstrukcji obrazowych, ale w paru ruchach zaznacza to, co najistotniejsze. Co interesujące wcale nie ma potrzeby być wybitnym plastykiem, by robić furorę w tej dziedzinie – czasem o wiele istotniejsza jest ta sfera językowa, a obraz (ramy na wymiar) to jedynie dodatek.
Humor rysunkowy jest tak ceniony z kilku powodów. Na pewno jest tak dlatego, iż jest świeży: praktycznie zawsze stanowi zabawny komentarz do bieżących wydarzeń, komentując to, co w nich najważniejsze.

Zajrzyj do artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej esok na ten temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Poza tym niezwykle zachęcająca jest jego forma: zwarta, treściwa, prędko zmierzająca do puenty. Cenimy humor rysunkowy ponieważ to całkiem prosty sposób na poprawienie sobie nastroju.

Jest ona także łatwo osiągalny – znajdziemy go w praktycznie każdym czasopiśmie, na portalach społecznościowych, online – zawsze oraz w dowolnym miejscu możemy po niego sięgnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*