Żeby wydać płytę należy dobrze obadać szczegóły ofert studiów nagrań

Wybierając się do studia z zespołem należy dobrze prześledzić szczegóły ofert studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy początkującymi amatorami, który dopiero zaczyna swoją przygodę na rynku muzycznym, czy też jesteśmy zespołem, który odniósł pierwszy sukces, musimy wybrać stosowne dla siebie studio. Porządne studio nagrań powinno dysponować sporą ilością profesjonalnego sprzętu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj udostępnianych instrumentów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście bardzo istotną kwestią jest to, jaką muzykę pragniemy zarejestrować. W przypadku gdy mamy zespół punkowy i chcemy zrealizować nagrania na nasz pierwszą epkę, nie będziemy musieli wydawać dużej ilości pieniędzy na drogie studio. Być może takie podejście nawet nadgryzłoby ideę naszej muzyki.

Przedstawiany tekst całkowicie Cię pochłonął? Jeżeli tak, to zafascynuje Cię również oryginalna strona www (http://palacjugowice.com/wesela), która ma zbliżone informacje.

W tym przypadku sprawdzi się porządne omikrofonowanie pieców gitarowych, chociaż dobrej klasy kable, przyzwoity mikser i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

W przypadku z kolei gdy chcemy zrealizować materiał na krążek orkiestry symfonicznej, musimy bez wątpienia wziąć pod uwagę ogromną ilość elementów, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najlepszej klasy mikrofony, okablowanie, fortepian, być może również perkusję i nieliczne inne instrumenty. Niezwykle ważny zdaje się być także klimat panujący w takim studiu. Bardzo dobrze jest, kiedy możemy nagrywać materiał w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu podczas pracy (zobacz tą podstronę: Zwykle studia nagrań udostępniają swoje gitary i wzmacniacze.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Oczywiście wielu instrumentalistów chce nagrywać na swoich gitarach, jednak profesjonalne studio nagrań powinno mieć na stanie różnorodne gitary, piece, minimum jeden foretpian lub pianino, aby każdy, kto nagrywa miał możliwość wypróbować różne typy brzmień do swoich piosenek, albo miał możliwość domiksować wybrane partie o nieco innej barwie. Najlepsze studia nagrań na świecie to potężne budynki, w których mieszczą się rozmaite sale nagraniowe, profesjonalnie przygotowane kabiny akustyczne, duże sale koncertowe, ale także w studiach takiego rodzaju znajdziemy miejsce przeznaczone na relaks, czasami są to na przykład pokoje do zabiegów na ciało, sauny czy inne atrakcje. Najważniejsze jest jednak naturalnie wybrać takie studio nagrań, jakie spełni nasze aktualne potrzeby i oczekiwania, nie narażając nas dodatkowe wydatki, które mogą okazać się nad wyrost.