Członkostwo w subkulturze a cechy zewnętrzne. Poznaj jakie mają fryzury i dodatki

Subkultury są grupami społecznymi, manifestującymi swoją odmienność w stosunku do ogółu społeczeństwa. Na dzień dzisiejszy definicje oraz granice konkretnych grup są niewyraźne; ich największa świetność przypadała na drugą połowę dwudziestego wieku. Każda z grup posiada własną odrębną ideologię, na której członkowie opierają swój styl życia. Poza tym większa część z nich dostosowuje swoje cechy wyglądu do konkretnego modelu, indywidualnego dla danej grupy.

W większości przypadków duże znaczenie posiada również muzyka. Pod względem wyglądu zewnętrznego jednak także zazwyczaj nie ma określonych jednolitych zasad. Tak więc nie każdy łysy mężczyzna, posiadający bojówki wojskowe i ciężkie obuwie, musi być skinheadem, czy też się za takiego uważać.

Ciało i włosy

Powszechnie przyjęte jest, że przedstawiciele danej grupy często mogą być rozpoznawani po tym, jakie włosy posiadają. I tak wspomnieni skinheadzi są zawsze łysi, metale to posiadacze długich fryzur, rastafarianie posiadają dready. W czasach rozkwitu subkultury punków rozpoznawalnym i często widywanym elementem były kolorowe irokezy na głowach i inne szokujące fryzury. Noszone były przez przedstawicieli obu płci.

Ślady tej subkultury można oglądać również dziś, jednak rzadko, a pozostałości po minionej świetności pozostały w filmach czy teledyskach z tamtych lat. Poza włosami ważnym elementem są również wszelkiego rodzaju modyfikacje ciała w formie piercingu i tatuaży.

Aby obejrzeć nowe bardzo zajmujące informacje związane z zaprezentowanym tu artykułem, zapewne przyda Ci się moja witryna (http://viva-system.pl/). Więc wejdź w podany link.

Skórzane szelki

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz

W dzisiejszych czasach można zauważyć wytworzenie się czegoś na kształt subkultury, zbierającej ludzi zainteresowanych modyfikacjami ciała i poddających się wielu tego rodzaju procesom.

Odzież

Tak samo istotnym elementem jest ubranie. Częścią subkultury punk było niedbanie o to, co się nosi. Hippisi ubierali się w lekkie, kolorowe ubrania. Skinheadzi mają charakterystyczny „uniform”, na który składają się takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i bojówki. Każdy z elementów ubrania miał swoje znaczenie, był elementem ideologii. Ciężkie obuwie jest zresztą przynależne dla kilku subkultur – metali, punków i skinheadów. Podobnie sprawa przedstawia się z różnego rodzaju elementami wojskowymi typu multi camo. Tego typu dodatki oferowane są w demobilach i e-shop’ach z ubraniami militarnymi.