Kiedy najrozsądniej jeździć do Indii?

Indie są olbrzymim krajem rozpościerającym się od 8 do 33 równoleżnika o wielkiej wielorakości uformowania terenu, od ogromnych płaszczyzn, dolin rzecznych, aż do łańcuchów górskich Himalajów.

Nie trudno więc przewidzieć, iż pod względem klimatycznym wszystko będzie w tym państwie realne. Znajdują się w Indiach rejony z właściwie całoroczną pokrywą śnieżną aż do tropikalnych rejonów nadbrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie – poleć na last minute w indiach – wycieczki (Relaksmisja). Niektóre sfery są nieomalże pustynne oraz słabo zaludnione, inne zaś intensywnie użytkowane rolniczo, m.in. poprzez uprawę ryżu. Duża część Indii podlega silnym wpływom Azjatyckiego monsunu. Ten monsun wieje nie za każdym razem z jednego kierunku, częstokroć zmienia swój kierunek zależnie od pory roku. Zacząwszy od czerwca aż do października niemal całe Indie są pod wpływem monsunu nadciągającego przez państwo z południowego zachodu. W górskich rejonach może powodować intensywne opady. Na pewno najchłodniej a także najsuszej jest w całym państwie od grudnia do lutego. Wieją wtenczas tylko delikatne bryzy z północy. Przynoszą malutko deszczu i częstokroć bezchmurne niebo. Na południu państwa jest na ogół deszczowo od maja do czerwca. Teoretycznie monsun jest w stanie też ucichnąć. To odbija się ogromnie silnie na indyjskim klimacie, sprawia ludziom gigantyczne problemy jak też grozi zbiorom. Jeżeli idzie o Indie pogoda może zatem być nieprzewidywalna .

budowanictwo

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszy czas na urlopowy wypoczynek w Indiach, są to miesiące od października do marca, a w szczególności listopad i grudzień. W czasie lata właściwie na całym terenie Indii panują upały, które mogą zmącić radość pobytu w tym pięknym państwie.

Jeśli idzie o Indie wycieczki, wszelki rejon Indii przyciąga obieżyświatów z rozmaitych przyczyn. Jednych interesuje duchowa i materialna strona tej starej cywilizacji, drugich ciepłe morze i piaszczyste plaże, a jeszcze innych wysokogórskie ekskursje.