Nowa rozrywka w oparciu na kultowych grach typu escape room.

Człowiek, żeby poprawić swoje humor, wigor oraz by rozświetlić szarość dnia powszedniego szuka rozrywki. Popularnymi rozrywkami z jakich korzystali ludzie to: sztuka filmowa, teatr i wszelkiego rodzaju sporty. Natomiast z czasem owego rodzaju gry mogą się nudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Stąd od lat ludzie poszukiwali opcjonalnych rozrywek. Część jest rozrywkami ekstremalnymi, które bardzo podwyższają poziom adrenaliny w naszym organizmie. A część jest przyjemnościami wyjątkowo flegmatycznymi, jakim ulegamy zwykle w zaciszu własnego domu. Do takich rozrywek należą: czytanie lektur, wszelkiego rodzaju gotowanie. Tymczasem co do gier tych bardziej ekstremalnych uwzględnilibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Jednakże, to też są rozrywki, które z czasem mają prawo się znudzić.

Dlatego zaistniały zabawy rodzaju escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze bez przymusu są uwięzieni w pomieszczeniu pełnym szarad i łamigłówek. Muszą wyjść w danym czasie. Najczęściej czas na rozwiązanie zadań w pokoju to 45 bądź 60 min. Ucieczka z danego pokoju to wbrew pozorom nie lada wyczyn. To gra drużynowa, jaka oczekuje od swoich graczy: szybkiego łączenia faktów, dobrego oka oraz inwencji a także co najważniejsze dobrego planowania.

escape room

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gra dedykowana jest dla dorosłych, ale dodatkowo dla młodszych pod szczegółową opieką twórców pomieszczeń oraz rodziców mogą wziąć udział. Pokoje kreowane są w różnych poziomach trudności oraz różniej tematyce. Kreowane są postaciami historycznymi – (Sherlock Holmes, Indiana Jones), niedostępnych budynkach – (schron, sejf bankowy) oraz zdarzeniami i czy sytuacjami prawdziwymi – (bunt w więzieniu oraz operacja X). Gra została zrobiona w taki sposób, aby bez współdziałania grupy wyjście z niej było bezwzględnie trudne. Niezbędna jest wzajemna gra pomiędzy wszystkimi graczami.

Podsumowując: innowacyjną alternatywą dla obecnych przyjemności jest gra escape room, jaka stworzona została na bazie gry komputerowej z serii escape the room.

Zajrzyj do serwisu autora (https://merservice.pl/eye-tracking-w-badaniach-marketingowych/), jeśli zaintrygowały Cię informacje opracowane w tym poście. Tam wyszukasz znacznie więcej detali.

Była ona przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Teraz w Polsce ta rozrywka cieszy się ciągle, szybko wzrastającą popularnością. Grupy ludzi, jakie znużyły się dotychczas dostępnymi rozrywkami powinny spróbować możliwości: escape room, jakie obecnie udostępniane są w większości dużych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie: