Utwory muzyczne popularnych zespołów dla rozpoczynającego naukę instrumentalisty

Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać na samym początku nauki szuka odpowiednich piosenek i utworów, które umożliwią mu łatwo pokonać trudne początki, a tym samym będą rozwijały różne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, które koordynują lewą rękę z prawą oraz rozciągają palce i ćwiczą cały aparat, dobrze jest znaleźć piosenki, jakie będziemy mogli od razu zagrać przynajmniej we fragmentach. Liczni młodzi amatorzy gry na gitarze chcą grać klasykę rocka.

perkusja

Autor: Matti Mattila
Źródło: flickr.com/photos/mattimattila
Kapele z tego gatunku takie jak AC/DC, Metallica czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry [przyrządy zjazdowe] lodowej, jaką stanowią legendarne zespoły zapisane na kartach historii muzyki ubiegłego stulecia. Patrząc na utwory takich zespołów jak Metallica czy zespół Led Zeppelin bez problemu można wyszukać wiele poszczególnych riffów i fragmentów piosenek, które pozwolą nie tylko na samym starcie nauki ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając wraz z oryginalnymi nagraniami ale też przyczynią się do tego, że od razu na podstawie prostych riffów będziemy mieli możliwość usłyszeć znany nam kawałek utworu, dzięki czemu będziemy mieli więcej frajdy i radości z efektów naszych starań.

Istnieje wiele piosenek, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę. Jednym z takich utworów jest legendarny utwór pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Rozpoczyna się zagrywką dość łatwą, która w sumie polega jedynie na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny oraz dołożeniu na progu czwartym struny czwartej palca, który najbardziej nadaje się do zagrania w tym miejscu, czyli palca serdecznego.

Czy masz chęć poznać uzupełniające informacje na opisywany tu temat? Kliknij więc ten link i zobacz więcej porad w serwisie (http://www.nagrobne.pl/) o pokrewnej tematyce.

koncert

Autor: Matheus Misumoto
Źródło: http://www.flickr.com

Na tym ułożeniu palców można zagrać pierwszych parę początkowych taktów piosenki, jeśli tylko poprawnie naprzemiennie kostkujemy ręką prawą. Warto też tutaj nadmienić, że mimo wyjątkowo prostego ułożenia ręki, aby jak najlepiej wykonać ten motyw, należy skoncentrować się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że umiemy już zagrać jakąś znaną nam piosenkę poprawnie. W każdym zespole można odnaleźć takie fragmenty i warto od nich wystartować, żeby potem krok po kroku iść do przodu i z konkretnych krótkich motywów zbudować już cały znany nam utwór.