Kulturalne urozmaicenia dla najmłodszych w stolicy – lista.

Świat dorosłych, chociaż pełen czynności za które trzeba brać odpowiedzialność, bywa także ostoją romantyczności i odpoczynku. Miejscami, w których dojrzałe dzieci chcą się resetować są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać niedojrzałe dzieci? Może na nową wariację „Brzydkiego kaczątka”? Inscenizacja opiera się na znanej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego rozpoczęcia przykuwa uwagę najmłodszych. Pojawiają się przebrani w wesoły sposób aktorzy, którzy starają sprawować się jak najciszej, gdyż nie chcą wadzić autorowi w tworzeniu opowieści.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Pisana na oczach widzów baśń przedstawia życie tytułowego brzydkiego kaczątka. Odróżnia się ono aparycją od swoich braci i sióstr, dlatego jest wyśmiewane i traktowane okropnie. Czuje się inne i niekochane. Twierdzi, że świat kocha tylko pięknych. To nie jest prawda – Katarzyna Taracińska-Badura. Ważne jest posiadanie pięknego serca. Brzydkie kaczątko jest opowieścią, która uczy tej prawdy. Dorośli, którzy przychodzą na to przedstawienie, twierdzą, że o tej prawdzie należy sobie systematycznie przypominać. Aktorzy pokazywali dzieciakom wartości, którymi powinny się kierować w życiu. Uznali, że nie należy śmiać się z kaczątka, które jest samotne i smutne.Pomimo poruszającego przesłania płynącego z bajki, utrzymany został zabawny wydźwięk. Na pewno przyczyniają się do tego aktorzy, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przykuwają wzrok przedszkolaków i wywołują na ich buziach uśmiech oraz wiele innych uczuć. W zależności od pokazywanych lalek, przedszkolaki śmieją się lub są bardzo zmartwione traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z rodzeństwem wypada kiepsko.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać musi.Największym atutem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca uczucia, jakie towarzyszą w danym momencie widzom. Swój wkład w utrzymanie pozytywnej atmosfery ma też taniec (obóz taneczny) i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem najmłodszych. Ani trochę nie jest trudno znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać ciekawą propozycję.

Pamiętaj, że nasze odnośniki (https://www.pokazy.net/teatr-ognia-koszalin) prowadzą tylko do najbardziej interesujących portali, na których wyszukasz wyłącznie przydatne informacje.

Artyści, grający dla najmłodszej widowni uwielbiają swą pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym dziwnego, że dorośli uwielbiają spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.