Jak rozplanowywane są kursy paralotniowe?

Paralotnie stają się coraz bardziej popularne, a przeszkolenia uprawniające do latania typowane przez coraz większą liczbę osób. Czy każdy może zapisać się na taki kurs? Jakie należy mieć umiejętności? Głównie jest to sport dla osób pełnoletnich, lecz mogą w nim brać także udział osoby, które skończyły 15 rok życia, ale posiadają pisemną zgodę opiekunów prawnych.

Rafał Rutkowski

Autor: Teatr Buffo
Źródło: Teatr Buffo
Wymagane jest także zaświadczenie od lekarza, w którym znajdzie się opinia na temat ogólnego stanu zdrowia kursowicza i pozwolenie na latanie.

Kursy paralotniowe mogą składać się z kilku części, które kończą się wręczeniem certyfikatu.

Zainspirował Cię nasz wpis? Masz ochotę pozostawić swoje komentarze na temat? Będzie to dla nas niezwykle miłe doświadczenie.

Kurs na paralotnie zapewnia zdobywanie kolejnych fachowości w lataniu a tym samym podnoszenie swych kwalifikacji. Dla zaciekawionych: paralotnie szczyrk.

Na wstępnym etapie kursant głównie uczy się startowania, lecz także samodzielnego przygotowania i sprawdzenia osprzętu przed lotem. Po zakończeniu tego etapu kursowicz musi wyuczyć się podstawowych działań, a więc główne działania takie jak zmiana prędkości lotu, wystartowanie, robienie zakrętów czy dokładne podchodzenie do lądowania. Na drugim etapie kursowicz szkoli się w kierunku pilotażowym, a po jego zakończeniu powinien wdrożyć przynajmniej jedną procedurę wytracania prędkości. Więcej na temat:

Kursy paralotniowe gwarantują również ponadobowiązkowe profesjonalne przywileje.