Ubóstwiasz adrenalinę , a także kochasz sport? Rozpocznij kurs na paralotnie już w tej chwili

sporty ekstremalne cieszą się niesamowitym zainteresowaniem, nie tylko pośród studentów, jacy lubią suprareninę. Szkoły latania odwiedza gro osób w średnim wieku, którzy chcą czuć pewnego rodzaju wolność oraz swobodę.
Jeśli zaliczasz się do takich osób to nic na stoi na przeszkodzie, aby zrobić kurs na paralotnie, który zezwoli nam na autonomiczne latanie.

smartfon

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com
Nieomalże w każdym większym miasteczku jest fachowa szkoła latania, w której wykwalifikowana kadra uwieńczy z nami szkolenie, po skończeniu jakiego zdobędziemy świadectwo (o ile oczywiście zdamy test końcowy). Przeważnie kurs składa się z paru etapów, które pozwalają nam na rozszerzenie swoich zdolności. Elementarny jest pierwszy etap, w jakim zaznajomimy się z budową osprzętu, startowaniem, lądowaniem , a także samym lotem. Brzmi to prosto, natomiast jest to cięższe, niż teraz nam się wydaje. Obecnie paragliding dla licznych osób jest formą rekreacji i sposobem na oderwanie się od rzeczywistości. Osoby zaintrygowane tym szkoleniem powinny zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to, aż tak drogie jak mogłoby się zdawać. Elementarny kurs (przenieś mnie do strony) kosztuje na ogół przeszło 1000 zł, co tak de facto nie jest kolosalnym wydatkiem. Jeśli po skończeniu pierwszego cyklu, w którym uzyskamy zezwolenie na latanie nizinne, możemy rzecz jasna zacząć następny etap, gdzie nauczymy się latać na terenach górzystych.

Paralotniarstwo to niezwykle atrakcyjny i wciągający sport, jeśli zainteresował Cię ten temat to poszukaj szkoły latania we własnym mieście, bądź swoje okolicy – na pewno uda Ci się jakąś znaleźć.