Specjalistyczny sprzęt medyczny – czym jest kardiomonitor oraz jakie jest jego funkcja?

Kardiomonitor to specjalne urządzenie używane w medycynie, jakie ofiarowane jest do trwałego dozorowania funkcji życiowych u pacjenta. Nieraz określa się go również jako monitor funkcji życiowych, monitor chorego lub także monitor parametrów życiowych pacjenta.

kardiomonitor Medical EcoNET

Autor: CZARMED
Źródło: http://czarmed.pl

Urządzenie to stosuje się dziś na ogromnie wielką skalę, między innymi w szpitalach, gabinetach zabiegowych czy domach opieki, mało tego posiada zastosowanie w przychodniach, zakładach opiekuńczych oraz medycynie sportowej. Krótko mówiąc, kardiomonitor zawsze odnajdzie zastosowanie tam, gdzie należyta jest notoryczna kontrola nad parametrami życiowymi chorego.

Kardiomonitor posiada multum funkcji i parametrów, do najważniejszych wypada zaliczyć EKG, tętno oraz częstość oddechów. EKG zezwala na monitorowanie pracy serca, puls wskazuje ilość uderzeń u chorego na minutę, zaś częstość oddechów pokazuje, czy pacjent nie posiada kłopotów z oddychaniem czy bezdechu. W razie braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alarm (kardiomonitor Compact 3). Dodatkowo pośród funkcji kardiomonitora trzeba wciąż wymienić saturację, temperaturę czy też pomiar ciśnienia krwi, który podkreśla dane dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, i także średniego. Do następnych parametrów oraz funkcji kardiomonitora zalicza się podzespół Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, który umożliwia pomiar wartości dwutlenku węgla, i moduł gazów anestetycznych.

Jak widać kardiomonitor to ogromnie zaawansowane zaopatrzenie, które ma mnogość różnych funkcji (zobacz pełna ofertę na ). Zezwalają one bezustannie kontrolować stan pacjenta, razem ze wszystkimi funkcjami życiowymi. W razie jakiegokolwiek zagrożenia czy ryzyka, kardiomonitor wyda odpowiedni znak ostrzegawczy, jaki zezwoli na bezzwłoczną reakcję lekarza.

Zaprezentowany zagadnienie przygotowaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten tekst. Daj nam znać – przejdź do strony poradnie małżeńskie wrocław .

Profesjonalny kardiomonitor wolno zakupić w sklepach, które proponują sprzedaż sprzętu medycznego, także za sprawą Netu.