Elektroniczne wagi handlowe

Wagi handlowe do stosowania do ścisłych rozliczeń handlowych wymagają legalizacji. Zgodnie przepisami Urzędu Miar tylko waga zalegalizowana powinna być stosowana na straganie, dotyczy to także sezonowej sprzedaży warzyw prosto z sadu.

waga handlowa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Przestrzegamy przed kupnem niedrogich wag sklepowych na aukcjach internetowych, gdyż będą to bez legalizacji. Najtańsze wagi handlowe z legalizacją firmy CAS, Digi i Dibal można nabyć za minimum 500,00zł. Urządzenia ze sklepu internetowego posiadają funkcję obliczania ceny, a jeżeli mają urządzenie do drukowania, to wagi sklepowe posiadają również funkcje sumowania. Wagi sklepowe można otrzymać z wbudowanym akumulatorem lub wagi na baterie, każda waga w standardzie posiada zasilanie sieciowe.

Sklepowa waga posiada dwa wyświetlacze do przedstawiania masy towaru oraz należności i od strony klienta jaki i użytkownika. Wagi handlowe do używania na ladzie sklepowej|chłodniczej, gdzie skrzynki zasłaniają wyświetlacz od strony klienta, tam mają zastosowanie sklepowe wagi w wyświetlaczem na słupku. Wagi z wysięgnikiem są odrobinę droższe, ale wspomagają wykorzystanie przestrzeni wokół wagi. Solidne wagi sklepowe posiadają klawisze szybkiej sprzedaży. Warto również zwrócić uwagę czy waga posiada funkcję euro, która będzie niezbędna w momencie wejścia Polski do strefy euro. Wiele wag wyposażonych jest w złącze interface, który można podpiąć do kasy fiskalnej.

Dobrze jest przed zakupem wybrać czy chcemy podłączyć wagę do kasy fiskalnej czy nie. Jeśli potrzebujemy podpiąć wagę do kasy to warto nabyć wagę z portem RS.

Według Ciebie publikowany materiał jest bardzo ciekawy? Jeśli tak, to wejdź również na pomocne materiały (https://www.tomasz-graff.pl/), które posiadają tak samo atrakcyjne zagadnienia.

Szczególnym przykładem wag handlowych są wagi sklepowe z drukarką etykiet (polecamy Nowoczesny sklep powinien być wyposażony w markową wagę z drukarką etykiet oraz dobry program magazynowy. Waga z drukarką etykiet podpięta do komputera ułatwia obsługę klienta, ale przede wszystkim zezwala na dobre zarządzanie sprzedażą i zamówieniami produktów. W ofercie posiadamy wagi etykietujące z wyświetlaczem lcd firmy Bizerba do przedstawiania reklam, ponadto prezentujemy samoobsługowe wagi z drukarką etykiet.