Podręcznik do nauki jazdy i kierowanie autem po mieście – przyswajanie umiejętności przed egzaminem na prawo jazdy

Prawo do kierowania pojazdem można otrzymać w każdym wieku. Sporo osób robi to od razu, kiedy skończy 18 lat, w pogoni za marzeniem o wreszcie własnoręcznie prowadzonych samochodowych podróżach. Niektórzy odkładają to na później, lub jakieś pewne sytuacje w życiu nakłaniają ich do zgłoszenia się do szkoły jazdy.

Każda szkoła jazdy stosuje różne podejście do swoich uczestników kursu. Niektórzy, większą uwagę przywiązują do zajęć praktycznych, pozostali nie wypuszczą Cię na ulicę, zanim nie weźmiesz udziału w wielu wykładach z teorii. Jeszcze inni starają się zbalansować wykłady teoretyczne oraz praktykę. Celem każdego z nich jest chęć najlepszego przyszykowania kursanta do testu na prawo jazdy. Na szczęście, istnieje wiele placówek, a my możemy wybrać spośród nich tę, która mocno przypadnie nam do gustu. Multum naszych przyjaciół zdawało lub robi prawo jazdy – możemy zapytać ich o ocenę na temat szkół, które wybierali. Taka opinia z pierwszej ręki jest najlepsza, lecz pamiętajmy, iż wszyscy mamy inne wymagania i czasami tam, gdzie jeden wychwala, my jesteśmy w stanie się zawieść. Wybierajmy więc z głową – podręcznik do nauki jazdy – więcej tu.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Egzaminy na prawo jazdy składają się z partii praktycznej oraz teoretycznej. Do egzaminu z praktyki przygotowujemy się, wykonując na kursie wymaganą ilość godzin z jazdy po miejscowości. Na części praktycznej natychmiast przekładamy sobie funkcjonalne zastosowanie wiedzy teoretycznej, która jest rozległa. Na zajęciach powinniśmy otrzymać podręcznik do nauki jazdy, który należy rzetelnie przeczytać. Egzamin z części teoretycznej bazuje na krótkich pytaniach w formie testu, lecz ma się dokładnie odmierzoną ilość czasu na odpowiedź, dlatego nasza wiedza o przepisach musi być bardzo dobra.
Dostępne są różnorodne książki oraz informatory szkolące. Dobrze jest w jakiś obszerny podręcznik do nauki jazdy wyekwipować się jeszcze przed zapisaniem się kurs jazdy – podręcznik do nauki jazdy – całość. Gdy już podejmiemy decyzję o wyrabianiu prawa jazdy, korzystne jest odpowiednio wcześniej poszerzać naszą wiedzę. Podręcznik do nauki jazdy rozjaśni nam zasady, które możemy zacząć testować nawet jako towarzysz kierowcy. Znacznie łatwiej będzie nam na późniejszym etapie, w szczególności na nauce praktycznej, gdy nie będziemy zmuszeni na bieżąco uczyć się, co oznaczają poszczególne znaki.

Na zrobienie prawa jazdy praktycznie nigdy nie jest zbyt późno, lecz zawsze pamiętajmy, iż nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu. Prowadzenie auta to nie jest zabawa, a przywilej, podczas którego bezpieczeństwo jest najistotniejsze.