Lekcje języka polskiego dla osób zza granicy w Warszawie

Działalność szkoły koncentruje się wyłącznie na nauczaniu j. polskiego jako obcego. Szkoła skupiając się tylko na jednym języku, może zagwarantować kursantom – najwyższą jakość nauczania, utworzenie grup o zróżnicowanych poziomach zaawansowania oraz zatrudnienie najlepszej kadry. Placówka jest przekonana, że można nauczyć się języka polskiego szybko, lecz wymaga to stosownego podejścia. Odpowiednia metoda jest tym bardziej ważna, im bardziej złożona jest gramatyka danego języka, a j. polski może pochwalić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach w ogóle nie występują.

nauka języków obcych

Autor: The LEAF Project
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program, rozwijając i doskonaląc metodę nauczania języka polskiego nauczyciele szkoły osiąga cel, czyli umożliwienie studentom skuteczne przyswajanie polskiego. W nauce j.polskiego najważniejszy jest aspekt użytkowy. Placówka stawia na to, by poznane słownictwo i struktury gramatyczne były przede wszystkim funkcjonalne, a studenci na zajęciach mieli wiele okazji do swobodnej konwersacji. Wszystkie zajęcia, także te na poziomie A odbywają się tylko i wyłącznie w j.polskim. Metoda ta daje rezultaty zaskakująco szybko – co bardzo wzmacnia motywację studentów.

Szkoła tworzy grupy internacjonalnych i często j.polski jest jedynym wspólnym językiem dla wszystkich studentów. Niewielkie grupy – do maksymalnie 8 osób sprawiają, że kadra koncentruje się na potrzebach każdego ucznia. Szkoła zatrudnia tylko i wyłącznie profesjonalnych i kreatywnych nauczycieli, dla których nauczanie języka polskiego jest pasją. Szkoła opracowuje pionierskie programy nauczania, kontroluje – prowadzi ankiety, obserwacje, testy sprawdzające postęp w nauce polskiego. Kreatywne programy nauczania, dostosowane są do poziomu i wieku studentów, dla każdego, kto się zapisuje na kursy dla obcokrajowców Warszawa (warszawska szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie http://www.wilanow.varsovia.edu.pl) oferująca kursy).

Dla placówki Najważniejsze są potrzeby każdego kursanta, jego oczekiwania oraz plany językowe. Nauczyciele kierują się także europejskimi normami nauczania, realizując programy w ramach ogólnie przyjętych poziomów nauczania języka polskiego jako obcego. Placówka Prowadzi zajęcia na zróżnicowanych poziomach zaawansowania i o różnym stopniu intensywności: kursy jedno semestralne, intensywne 2 lub 3 tygodniowe a także lekcje indywidualne i kursy języka biznesowego. Szkoła stwarza przyjazną, rodzinną atmosferę. Nauczyciele przygotowują lekcje w plenerze, konwersacje w klubach i kawiarniach. Nauczyciele wraz z kursantami – oglądają polskie filmy, spędzają Wigilię i Wielkanoc, wróżą w Andrzejki i lepią pierogi…