Hobby – czy masz jakieś? A jeżeli nie, to w jaki sposób możesz je znaleźć? Podpowiadamy kilka możliwości, jakim dobrze się przyjrzeć

Co robisz w trakcie wolnego czasu? Czy masz jakąś pasję? Coś co pochłania Cię totalnie? Bez czego nie mógłbyś żyć? Możliwe, że tak. Może jest to jakiś sport – koszykówka, siatka, pływanie, bez różnicy – może literatura, kino, a może rękodzieło. Jeśli jednak nie, na pewno nie jesteś z takiego stanu rzeczy dumny. Bezapelacyjnie chcesz to zmienić.

szkoła dialogu kultur we Wrocławiu

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Przecież o wiele przyjemniej czeka się na wolny wieczór lub na luźniejszą sobotę, gdy już od pewnego czasu wiemy, w jaki sposób chcemy ją spędzić, gdy mamy na nią plany. Gdy chcielibyśmy ją wypełnić czymś, co faktycznie nas cieszy oraz odpręża. Jeżeli więc jeszcze czegoś takiego nie masz – może czas poszukać? Łatwo powiedzieć – lecz jak to wykonać? Nie ma nic prostszego! Powinieneś się jedynie zastanowić, co rzeczywiście lubisz, co Cię cieszy. Może np.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten link i sprawdź, jak podchodzi do tego tematu inny autor w treści swego wpisu.

zawsze byłeś ciekawy świata, chciałeś poznać nieznane kultury? W związku z tym doskonałym miejscem dla Ciebie będzie szkoła dialogu kultur we Wrocławiu. Jeśli nie masz do niej dostępu, to nic. Możesz się rozwijać również w inny sposób. Czytać książki, magazyny, oglądać filmy. Dobrze nawet zapisać się na wolontariat, w ramach którego będziesz pomagał osobom innej narodowości, uchodźcom. Choć wszystko zależy naturalnie od tego, jaka konkretnie kultura Cię zainteresowała. Może właściwa będzie dla Ciebie szkoła żydowska, a możliwe, iż całkowicie inne miejsce – szkoła żydowska Etzchaim we Wrocławiu. Samodzielnie powinieneś zdecydować.

Sport

Autor: bangkokbikehash
Źródło: http://www.flickr.com

A może zupełnie na odwrót – interesuje Cię sport? Także tutaj masz wielkie pole do popisu. Przecież dyscyplin jest do wyboru całe mnóstwo. Letnie, zimowe, indywidualne, drużynowe. Jeśli zawsze chciałeś grać w siatkę albo kosza – nie zwlekaj, zapisz się błyskawicznie do niniejszej drużyny. A może marzysz, aby uprawiać kolarstwo lub też jeździć na łyżwach? Także tutaj znajdziesz na pewno grupę pasjonatów, do jakich będziesz mógł dołączyć. Oni Ci pomogą, podpowiedzą Ci, co wykonujesz źle, poradzą, zmobilizują do ćwiczeń. Poza tym możesz zdobyć takim sposobem wartościowe nowe znajomości, a nawet przyjaźnie. W końcu nie ma podobno mocniejszych niż te opierające się na wspólnych pasjach.