Co warto wiedzieć na temat studiowania w dolnośląskim Wrocławiu?

Na chwilę obecną można zaobserwować spory wzrost liczby studiujących młodych ludzi niż to miało miejsce przykładowo dziesięć lat wcześniej. Zapanował swoisty trend dotyczący studiowania na uniwersytetach, zwłaszcza w większych miejscowościach. Z tej przyczyny dużo młodych ludzi przenosi się ze wsi i mniejszych miejscowości do dużych ośrodków. Jednym z popularnych miast studenckich w Polsce jest Wrocław. Popularność tego miasta wynika przykładowo z tego, że jest tam sporo uniwersytetów, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

studenci słuchający wykładu w sali

Autor: George Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór kierunków również jest bogaty i stale się zwiększa, rozszerzając się na przykład o takie innowacje jak socjoterapia (ciekawe źródło: zobacz fakty). Poza tym ogólnie życie studenckie w tym mieście jest bardzo bogate. Występuje i dobrze funkcjonuje wiele lokali i innych miejsc, gdzie są stałe rabaty po okazaniu legitymacji studenckiej. Liczbę ludzi studiujących we Wrocławiu widać wyraźnie w okresie początku roku akademickiego, gdy przyjeżdżają oni z rodzinnych domów do Wrocławia.

Różne formy studiowaniaZnaczna liczba i zróżnicowanie uczelni we Wrocławiu gwarantuje spory wybór sposobów studiowania. Co najważniejsze możliwe jest studiowanie w systemie dziennym i zaocznym, na uniwersytetach publicznych i niepublicznych. Szkół prywatnych także jest duża liczba, oferują one czasami kierunki, jakich nie można znaleźć w żadnym innym miejscu, jak na przykład dziennikarstwo muzyczne. Studiowanie na takiej uczelni łączy się jednak z płaceniem opłaty. Oprócz tego jest również bogata oferta studiów podyplomowych, które mogą być bardzo korzystnym uzupełnieniem wiadomości zdobytych w standardowym toku studiów. Tam także oferowane są nietypowe kierunki, jakim jest na przykład oligofrenopedagogika.

Popularne kierunki
Na chwilę obecną można zaobserwować tendencję do wybierania przez młodzież kierunków z gatunku bardziej humanistycznych.czytaj również Collegium Novum kursy maturalneZ tego powodu ogólnie uniwersytet posiada większą liczbę studentów niż politechnika. Niesłabnącą popularność mają kierunki filologiczne, jak na przykład filologia angielska (użyteczne źródło), polska i inne. Coraz częściej wybiera się również kulturoznawstwo lub antropologię. Z kolei na uczelniach technicznych chętnie wybierane są kierunki związane z informatyką oraz telekomunikacją. Istnieją również uczelnie związane konkretnie z medycyną czy sportem.