Czy tytuł magistra jest dziś naprawdę niezbędny?

Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. Młodzi ludzie dziś prowadzą zupełnie inne życie niż ich rodzice dwadzieścia lat temu. Dawniej młodzież wkraczała w dorosłość zaraz po skończeniu osiemnastu lat.

lekarz

Autor: Olearys
Źródło: http://www.flickr.com
Duża grupa ludzi wybierała szkoły zawodowe, by zdobyć fach i jak najszybciej pójść do pracy. Absolwenci szkół średnich również szybko wkraczali na drogę zawodową, a nieliczna grupa młodych ludzi decydowała się na pójście na studia.
Dziś sytuacja przedstawia się całkowicie inaczej. Wg statystyk obecnie oKOŁO osiemdziesiąt procent polskich nastolatków po technikum chce kontynuować naukę na szkole wyższej. Nie dla każdego jest jednak miejsce na państwowym uniwersytecie i w związku z tym do życia powołano wiele prywatnych szkół wyższych. Wiele z nich niestety nie cechuje się wysoką jakością kształcenia. Co więcej ich renoma w społeczeństwie nie jest zbyt dobra. Pytaniem pozostaje więc, czy warto tracić czas i pieniądze na szkołę, której ukończenie nie da nam żadnych konkretnych umiejętności? Może lepszym pomysłem będzie wybór dwuletniej szkoły pomaturalnej, która, zagwarantuje nam nowy zawód. Jeśli bierzemy pod uwagę szkoły policealne Wrocław i inne miasta mają naprawdę wielką ofertę.
technik informatyk Wrocław

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Szkoły policealne oferują naukę w zawodach, które mają dziś wzięcie na rynku.

Krótszy tryb nauki niż w przypadku studiów uniwersyteckich sprawia, że w Placówkach tego rodzaju nacisk jest kładziony na zdobycie praktycznych umiejętności. Uzyskując zawód technik informatyk Wrocław, Kraków czy Warszawa z pewnością zaoferują nam ciekawe stanowisko.