Czy wskazane jest posłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Rok w rok wielu rodziców zadaje sobie pytanie – jakie przedszkole wybrać dla naszej pociechy? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola prywatne to cieszą się coraz większą sławą!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest z pewnością to, że łatwiej do nich zapisać dziecko. W dodatku w przedszkolach prywatnych zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. Poza tym opiekunkom łatwiej zaobserwować, czy dzieje się coś groźnego.

Doczytaj:

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale mamy możliwość także wybrać prywatne przedszkole profilowane: językowe, sportowe, artystyczne oraz inne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, aby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć dodatkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym.

Sprawdź również inny zbiór artykułów podnoszących omawiany wątek – bez strachu – wejście za darmo (http://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe/Hulajnoga-Native-Stem-Black), więc wejdź na ten odnośnik!

W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne gwarantują sporą ilość interesujących zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe dobierać z troską o komfort dziecka. natłok zajęć dodatkowych zamiast sprawić maluchowi radość, raczej go zrazi i pozbawi beztroski dzieciństwa. Jak zatem wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, plan zajęć, ofertę kuchni oraz stołówki, ilość dzieci w grupie, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz ewentualne koszty dodatkowe – czytaj więcej. Istotne mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta w przedszkolu i obserwacja. Na koniec pamiętajmy, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić taki status przed ostatecznym zapisaniem naszego dziecka do przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*