Czy wskazane jest posłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Rok w rok wielu rodziców zadaje sobie pytanie – jakie przedszkole wybrać dla naszej pociechy? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola prywatne to cieszą się coraz większą sławą!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niezwykle ważne podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest z pewnością to, że łatwiej do nich zapisać dziecko. W dodatku w przedszkolach prywatnych zazwyczaj grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w przedszkolu państwowym. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. Poza tym opiekunkom łatwiej zaobserwować, czy dzieje się coś groźnego.

Doczytaj:

Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale mamy możliwość także wybrać prywatne przedszkole profilowane: językowe, sportowe, artystyczne oraz inne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, aby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć dodatkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym.

Sprawdź również inny zbiór artykułów podnoszących omawiany wątek – bez strachu – wejście za darmo (http://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe/Hulajnoga-Native-Stem-Black), więc wejdź na ten odnośnik!

W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne gwarantują sporą ilość interesujących zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe dobierać z troską o komfort dziecka. natłok zajęć dodatkowych zamiast sprawić maluchowi radość, raczej go zrazi i pozbawi beztroski dzieciństwa. Jak zatem wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, plan zajęć, ofertę kuchni oraz stołówki, ilość dzieci w grupie, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz ewentualne koszty dodatkowe – czytaj więcej. Istotne mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta w przedszkolu i obserwacja. Na koniec pamiętajmy, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Warto sprawdzić taki status przed ostatecznym zapisaniem naszego dziecka do przedszkola.