Darmowa szkoła kierowana dla pełnoletnich.

Egzamin dojrzałości nigdy nie był i nadal nie jest obligatoryjny, można ukończyć liceum nie przystępując do niego. Mało tego, w szkołach zawodowych w ogóle nie mamy możliwości przystąpić do matury. Jako nastoletni ludzie, zazwyczaj cieszymy się z takiego biegu sprawy – mniej pracy więcej zabawy. Lecz dorosłe życie weryfikuje nasze wybory – czasami zdarza się, że brak akademickiego stopnia przekreśla nam szansę na karierę zawodową. Lecz nic straconego! Istnieją szkoły dla dorosłych, w których dodatkowo proponowana jest bezpłatna nauka. Lecz jakie są warunki zapisu i czy każdy ma szansę tam pójść?

Zarówno przy instytucjach publicznych jak i w sektorze komercyjnym, możemy znaleźć szkoły dla dorosłych, w których oferowana jest bezpłatna nauka – Tak jak w pierwszym przypadku nikogo to nie dziwi, tak drugi budzi podejrzenia, jednak niesłusznie. Prywatne szkoły dla dorosłych mają bowiem zawarte z państwem umowy, które przybliżają placówkę do tej publicznej – słuchacze, muszą spełniać kilka kryteriów (frekwencja, zachowanie) aby móc dostać promocję do kolejnej klasy. Z drugiej strony sama instytucja, aby nadal móc funkcjonować jako bezpłatna, musi to od nich bezwzględnie egzekwować.
matura

Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com
Chciałbyś przystąpić do szkoły dla dorosłych i zdać w końcu wymarzoną maturę? Nic łatwiejszego. Nie potrzebna jest żadna, zaawansowana biurokracja, wystarczy odpis świadectwa z poprzedniej klasy, aktualne zdjęcia itp. Jedynym, co może cię ograniczyć jest limit miejsc – persony są przyjmowane według kolejności zgłoszeń, z tego powodu kto pierwszy, ten lepszy. Ale nie można się załamywać jeżeli nie starczyło dla nas miejsca, gdyż przeważnie szkoły dla dorosłych rekrutują zarówno na semestr letni jak i na zimowy. Dodatkowo, jeżeli byłeś w liceum uprzednio, lecz nie uzyskałeś promocji, nie potrzebujesz swojej edukacji zaczynać od nowa, zwyczajnie udajesz się do kolejnej klasy. Mało tego, możesz udać się wyłącznie na lekcje powtórkowe do matury jeżeli jej jeszcze nie posiadasz i podejść do niej na wiosnę. Jest to najlepsza alternatywa dla osób, które mają średnie wykształcenie, lecz z jakiejś przyczyny nie ukończyły egzaminu maturalnego.

Szkoły dla dorosłych to najlepsza opcja dla tych ludzi, którzy z jakiejś przyczyny w swoim życiu zatrzymali kształcenie. Bezpłatna nauka w nich oferowana umożliwia wyrównać szanse – taką samą opcję dalszego kształcenia mają tak samo bogate jak i ubogie osoby – kliknij na temat o bezpłatnej nauce.