Gra na GWP – co trzeba wiedzieć

Przeciętny człowiek ma możliwość na giełdzie inwestować osobiście, albo poprzez fundusz akcji. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest wyłącznym miejscem, gdzie normalny człowiek ma możliwość prawnie i całkiem szybko pomnożyć własny majątek. W czasach gdy zyski z inwestycji bankowych minimalizują się do symbolicznych sum, rośnie ciekawość giełdą. Handel akcjami to nie jest łatwa kwestia.

notowania giełdowe

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Giełda dla początkujących to niebywale ciężka sprawa. Ażeby zostać odrębnym inwestorem giełdowym, trzeba założyć rachunek maklerski. Składa się on z dwóch subkont. Na pierwszym z nich magazynowane są wpłacone przez nas pieniądze na zakup akcji. Tutaj także wpłyną środki po przyszłej ich sprzedaży. Na drugim subkoncie magazynowane są posiadane przez nas papiery wartościowe. Na starcie, gdy jeszcze niewiele umiemy i nie zamierzamy inwestować pokaźnych sum, najlepiej wybrać rachunek tani i może z tego biura, jakie całkiem często ogłasza polecenia, a więc wskazówki, które akcje kupować. Przed założeniem rachunku maklerskiego należy zwrócić uwagę zarówno na koszty, jak i liczbę proponowanych przez biuro przeróżnych serwisów informacyjnych. Wypróbujmy oferty paru dużych instytucji w tym banku, z jakiego usług korzystamy. W tym ostatnim przypadku można liczyć na dodatkowe ulgi. Zapoczątkowanie historii z giełdą nie jest kłopotliwe. Internetowy dostęp do rachunku inwestycyjnego pozwala kierować kapitałami i monitorować kurs ING w domowym zaciszu. Wartości bycia inwestorem giełdowym sprowadzają się na ogół do prowizji od ceny transakcji, także podatku od zysku – sprawdź link.

zyski

Banki i domy maklerskie przekazują różne warunki prowadzenia rachunków maklerskich. Wraz z zwiększaniem inwestycyjnej wiedzy i biegłości rosną wymagania, świadomość i pragnienia. Jeśli w parze z nimi idą rosnące pożytki, inwestor może być przekonany, że kroczy dobrą drogą. Za każdym razem należy dokładnie przeczytać umowy i poznanie tabeli opłat i dywidendy, by w przyszłości uniknąć bolesnych niespodzianek. Dotyczy to nie tylko otwierania pierwszego rachunku maklerskiego, lecz wszelkiej umowy podpisanej z instytucją finansową – sprawdź i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*