Jak wyselekcjonować przedszkole najlepsze dla naszej latorośli?

Nadchodzi taki moment w życiu gdy Wasz wierzgający malec przestaje być taki malutki i myślicie o edukacji. Przedszkole nie jest przechowalnią, lecz miejscem, które prawdopodobnie będzie mieć na nie najogromniejszy wpływ w jego życiu.

Wskazane jest wyselekcjonować jednostkę przyjazną wspieraniu rozwoju a także taką, jaka zapewni mu dobrą opiekę.
oczekujące na zabawkę dziecko

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Lokalizacja jest to pierwsze kryterium wyboru. Gdy zamieszkujecie daleko od miasta, zaś codziennie jedziecie do pracy do centrum najlepiej jest wybrać przedszkole Wrocław Krakowska położone blisko miejsca zatrudnienia – przedszkole dla maluchów. Spędzacie z sobą także więcej czasu (chociażby w pojeździe). Położenie przedszkola. Bez wątpienia, najodpowiedniej by było żeby to był duży obiekt otoczony dużym ogrodem z drewnianym placem zabaw, natomiast w KOŁO 100-letnie drzewka. Hmmm… nie napotkałam jak dotąd takiego przedszkola. Natomiast warto zwrócić uwagę na położeniu obiektu. Czy okna wychodzą na ulice (będzie hucznie)? Czy jest plac zabaw zaraz przy wyjściu? Czy nie trzeba iść przez ulicę (w wielkich miastach są takie drogi)?

Przedszkole dwujęzyczne Wrocław – Coraz to więcej pojawia się podobnych jednostek. Uważam, że jest interesujące rozwiązanie, jednak nie dla wszystkich maluchów. Jeżeli Wasz malec ma spóźniony rozwój mowy – nie posyłajcie go do takiego przedszkola. O ile macie ten dylemat rekomenduję najprzód wizytę u specjalisty logopedy.

Specjaliści w przedszkolu (logopeda, terapeuta integracji sensorycznej) z początkiem roku szkolnego powinni wykonać badania przesiewowe oraz dać Wam zwrotną informację na ten temat. Przedszkole powinno być również objęte pieczą psychologa.
,