Jakie kierunki nauczania są dziś przyszłościowe?

Co roku cała masa młodzieży kończącej licea myśli nad tym, na jakie studia pójść. Młodzież zastanawiają się nad tym, która uczelnia w najlepszy sposób przygotuje ich do dorosłego życia i da bardzo dobre perspektywy na przyszłość. Tak na prawdę, w ostatnich latach ciągle górują w większości rankingów podobne kierunki. Jakie?

studenci
Najlepiej na politechnikę.

Prawda jest taka, że od kilku lat absolwenci politechnik zupełnie nie mają najmniejszych problemów ze zatrudnieniem. Polski rynek jest bardzo chłonny i niezwykle prędko wchłania inżynierów. Uczelnia wyższa, jaka kształci kolejnych informatyków czy inżynierów biotechnologii nie może narzekać na brak chętnych osób – informacje o uczelniach wyższych. Jaką jednak uczelnię wybrać, aby mieć jak najlepsze szanse na otrzymanie solidnego wykształcenia?

Do jakiego miasta na studia ?

Rada dla obecnych maturzystów jest taka – Postarajcie się dostać na studia do aglomeracji, która umożliwia jak najlepszy start w zawodzie.

W wydziałach studiów można spokojnie wybierać, gdyż większość naszych uczelni ma zbliżony profil kształcenia. Przykładowo, jeśli chcesz iść na kierunek taki jak chemia, budowa maszyn czy informatyka Wrocław, Gdańsk, Warszawa czy nawet Lublin będą dobrymi miastami do rozpoczęcia przygody ze studiowaniem – zdobądz informacje na W takich miastach bezrobocie w skali polski jest najniższa, co natychmiastowo przekłada się na pensje dla absolwentów.

W takich miastach mają siedzibę także duże przedsiębiorstwa działające w branży IT, przez co osoby zaraz po studiach mogą liczyć na pracę w firmie z ugruntowaną rynkową pozycją. Jeżeli jesteś jednak typem człowieka, który nie ma ochoty pracować w korporacji, to po skończonych studiach z pewnością będzie można założyć z kolegami z roku początkujący startup.

Tak więc widać, że opcji na uczenie się informatyki w Polsce jest całkiem sporo – trzeba wybrać najlepszą możliwość i rozpocząć swoją przygodę z poważną nauką w ośrodku akademickim oferującym najkorzystniejsze możliwości dla studentów.