Jeśli pragniesz polepszyć sprawność umysłową swojego dziecka – ulokuj swój czas i pieniądze w zwyczajne sposoby wychowania.

Postęp technologiczny obejmuje już teraz nie tylko starszych, pracujących ludzi. Odkrycia i cuda teraźniejszego wieku zawładnęły także najmłodszą częścią społeczności, co niestety nie oddziałuje pozytywnie na ich rozwój. Nowoczesne odkrycia dwudziestego pierwszego wieku dotyczą każdej dziedziny życia.

Książka z niebieską okładką

Autor: umairadeeb
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli rozmyślamy o naszych podopiecznych – dziś nie są już blokowymi łobuzami, czy domowymi duszami towarzystwa, fanatykami gier planszowych, zabawek, pluszaków, lalek, plastikowych samochodów itp. W teraźniejszych czasach, są już prawdziwymi amatorami laptopów, telefonów, tabletów, I phone`ów i innych. Niestety, świat naszych podopiecznych ograniczył się do cyberprzestrzeni. Prócz obligatoryjną edukacją w szkole, nie mają już naukowych hobby, co sprawia, iż nie chętnie sięgają po jakiekolwiek nieobowiązkowe lektury, czasopisma.

Nie usypiają przy czytaniu rodziców, a przy gotowych audiobookach. Księgarnie i biblioteki, pełne świetnych książek dla dzieci, przechodzą kryzys, dawne bajki idą w niepamięć.

Wejdź na ten link i przeczytaj więcej szczegółów w tekście (https://www.varsovia.edu.pl/) – zamieszczone tam materiały powiększą Twą wiedzę na poruszany w niniejszym wpisie problem!

Książki dla dzieci, to typowa kolebka i moc prawdziwego okresu młodzieńczego, dlatego w szkołach, instytucjach medialnych oraz domach kultury, czy miejscach publicznych, apeluje się do rodziców o to, aby starali się zredukować czas na nowoczesne formy atrakcji.

Powinno się niewątpliwie zachęcać dzieci i młodych do odnalezienia zainteresowań, spotkań koleżeńskich, a ponadto do lektury. Książki dla dzieci, kształtują umysł i wyobraźnię, wywołują emocje. Nie warto odnosić się do ofert multimedialnych jak metody wyręczenia rodziców w zajmowaniu się pociechami. Należy, jak kiedyś, poświęcać im czas – wejdź i sprawdź.

Każdy dorosły członek rodziny powinien walczyć z dzisiejszym rozwojem światowym i przejść na kompromis. Maluchy prócz cyberwynalazków wciąż potrzebują miłości, dobra, opieki, zainteresowania. Czytanie do snu , nawet przez niedługi okres czasu sprawia, iż dziecko po czasie czuje się bezpieczniej i jedyną radością nie są tylko mechaniczne akcesoria.

Przy dzisiejszym postępie technologicznym i sposobie życia, zaleca się nadal trzymać dawnych form wychowywania podopiecznych.

Tutaj znajduje się jeszcze inna strona prezentująca taką sprawę. Zobacz także inny świeży tekst (https://zdrowienastole.pl/Ekologiczne-srodki-czystosci-c107) na ten temat. On też jest godny uwagi.

Książki dla dzieci, gry planszowe, czy zabawy ruchowe wpłyną na nie zdecydowanie pozytywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*