Sporządzanie programów na androida

IOS jest to procedura operacyjny jednostki Apple, wspomagany na OS X, systemie urządzanym z koncepcją o komputerach Mac. IOS jest przeznaczony na narzędzia mobilne Apple, innymi słowy iPhone, iPad, iPod również Apple TV, dlatego też do jego właściwości kwalifikuje się nade wszystko działanie przy zawężonych zapasach także wsparcie kierowania dotykiem.

Powinno się wiedzieć, że system iOS jest zamknięty, co po pierwsze podnosi

Klawiatura laptopa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

bezpieczeństwo, a z drugiej – powstrzymuje potencjał tworzących na niego aplikacje . IOS proponuje niesłychanie wiele możliwości tworzenia oprogramowań mobilnych, wspólnie z jednym z niezwykle atrakcyjnych biznesowo rynków dystrybucji. Dystrybucja przez App Store wykazała swoją skuteczność. Do pisania aplikacji funkcjonujących w systemie Android potrzeba narzędzi i wiedzy. Z instrumentami bywa całkiem prosto – można zainstalować Eclipse z jedną z dostępnych wtyczek. Należy również pobrać wtyczkę ADT. Opis jak zainstalować dodatki jest dostępny.

Możliwe jest także używanie dowolnego odmiennego IDE zezwalającego na sporządzanie oprogramowań w Java, trzeba jednak mieć na uwadze, że wiąże się to z bardziej skomplikowaną konfiguracją, gorszym dostosowaniem do Androida oraz w znacznym stopniu gorszym pomocą ze strony społeczności. Jeżeli rozpoczynasz dopiero pracę z Androidem polecamy wybór Eclipse.

Z mądrością bywa nieco gorzej – instalacja postępuje

Pracujący informatyk

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

pomału, należy jednakże nazbierać takie elementy: znajomość angielskiego, co najmniej w zakresie podstawowym. Komplet dokumentacji z której należy korzystać, jest napisana w tym języku. Porządna znajomość programowania Java. Przyzwoicie trzeba znać takie problematyka jak składnia języka i forma obiektowości w Java. Warto też dołożyć do tego znajomość bazowych klas z JSE. Następne zadanie to obeznanie specyfiki sporządzania aplikacji dla systemu Android – , przynajmniej przeczytanie sobie o tym które elementy przebiegają w aplikacjach – to nie jest okropnie gigantyczna znajomość, aczkolwiek na pewno razem z układaniem kolejnych aplikacyj, trzeba ją w sobie rozwijać.