Szkolenia języka polskiego organizowane dla cudzoziemców

Nie tak dawno dziesiątki tysięcy z nas wyjeżdżały za granicę poszukując lepszej pracy. Konieczne było opanowanie obcego języka. Dziś do Polski co roku docierają setki obcokrajowców szukających u nas lepszego życia.
Napływ mieszkańców innych krajów do Polski ma swój początek na pewno we wstąpieniu naszego kraju do UE.

strona

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
To znacznie pootwierało nasze granice, ale także otwarło dla nas granice innych krajów. Poprzez to powstają rozliczne wielokulturowe społeczeństwa, jakie muszą uczyć funkcjonować razem. Jest to jednak nierealne bez porozumiewania się w tym samym języku. Dlatego jeśli jedziemy się za granicę jesteśmy zmuszeni dobrze poznać język tamtejszych mieszkańców. To samo dotyczy osób, jakie przybywają do Polski. Z tego powodu planowane są w wielu miastach w całym kraju kursy, które mają nauczyć polskiego ludność napływową. Jeśli rozchodzi się o język polski dla obcokrajowców Warszawa, ponieważ to z pewnością największe polskie miasto, w dodatku siedziba wielkiej liczby przedsiębiorstw, organizuje ich całą masę. Z reguły osoby przybywające do naszego kraju decydują się na duże miasta, a Warszawa na pewno należy do tych najchętniej wybieranych.
język polski dla obcokrajowców warszawa

Autor: Masashi Yanagiya
Źródło: http://www.flickr.com
Uczenie się języka polskiego jest czymś całkowicie naturalnym, przecież słyszymy go od najmłodszych lat, jesteśmy z nim oswojeni. Jednakże dla obcokrajowców, szczególnie tych spoza grupy słowiańskiej nasza mowa jest niezwykle trudny do opanowania. Najwięcej trudności sprawia im wymowa oraz deklinacja. Naukowcy plasują nasz język w grupie chyba pięciu najtrudniejszych języków na świecie. Z tego powodu jego nauka zajmuje obcokrajowcom tak dużo czasu- użyteczna strona.

Jeżeli chodzi o każdy kurs polskiego Warszawa oferuje zajęcia w mniej lub bardziej zaawansowanych grupach, kurs przyspieszony lub prowadzony normalnym torem, zajęcia indywidualnie albo w grupach.